Canan Kaftancıoğlu yeniden CHP İstanbul İl Başkanı

Canan Kaftancıoğlu yeniden başkan, 677 delegeli kongrede 444 oy aldı. Canan Kaftancıoğlu’nun tek aday olduğu kongrede 61 oy da geçersiz sayıldı. CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi’nde tek aday olan mevcut il başkanı Canan Kaftancıoğlu yeniden seçildi.

“İstanbul’dan Türkiye’ye tek yön iktidar” sloganıyla Haliç Kongre Merkezinde yapılan 37’nci CHP İl Kongresi’ne ‘çarşaf liste’ yerine ‘blok liste’ tartışması damgasını vursa da ‘blok liste’ bir ‘uzlaşma listesi’ oldu.

677 delegenin isimlerinin tek tek sayılmasının ardından delegeler sıraya girerek kapalı oy kullandı. Oyların sayılmasının ardından 677 delegenin 571’i oy kullandı. Oy kullanan delegelerin 510’ununun oyu geçerli oy sayılırken 61’i geçersiz oy sayıldı. Canan Kaftancıoğlu 444 oy alarak yeniden CHP İstanbul il başkanı seçildi. Öte yandan Kongre’de yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegeleri de belirlendi.

Blok listenin sadece Canan Kaftancıoğlu tarafından oluşturulmadığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Kaftancıoğlu’nun karşısına çıkacağı konuşulan ama aday olmayacağı açıklanan eski il başkanı Cemal Canpolat ve İlçe yönetimlerinin il yönetimine önerdiği isimlerle oluşturulan bir liste olduğu öğrenildi.

Haliç Kongre Merkezi’ndeki kongre, divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Altan Öymen’in divan başkanı seçilmesiyle kongrenin açılışı yapıldı. Kongreye AKP, MHP, İYİ Parti ve HDP’nin yanı sıra çeşitli meslek ve sivil toplum örgütlerinden davetliler de katıldı. Salonda HDP-İYİ Parti ve AKP-MHP’lilerin ayrı alanlarda oturduğu görüldü.

Kongreye Eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP milletvekili Ali Şeker katıldı.

Göz Atın

Iğdır Halk Kütüphanesi Yapımına Başlandı

Iğdır şehir merkezinde büyük bir ihtiyaç haline gelen Iğdır Halk Kütüphanesi yapımına başlandı Kültür ve …

Bir cevap yazın