CHP İstanbul’dan Üyelere Maske, Mesafe ve Aşı Talimatı

17 Ağustos 2021 günü Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen olağan il yönetim kurulu; sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak toplandı.

Toplantıda, ülkemizde ve İstanbul’da son günlerde artan COVID-19 vakaları ve ona bağlı olarak ölüm sayılarındaki artışa dikkat çekildi. İl Yönetiminde alınan karar doğrultusunda 39 ilçe başkanlığına aşı sırası gelen üyelerin aşıya yönlendirilmesi, açık ve özellikle kapalı mekanlarda maske takılması ve mesafe kurallarına özen gösterilmesine ilişkin bir yazı gönderildi.

KAFTANCIOĞLU’NDAN MASKE, MESAFE VE AŞI TALİMATI

 Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun başkanlığında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak toplanan olağan il yönetim kurulunda alınan kararla 39 ilçeye Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun imzasıyla gönderilen yazıda “Ülkemizde ve İstanbul’da son günlerde COVID-19 vakalarındaki artış sayısını ve artmasını hiç arzulamadığımız ölüm sayılarını dikkate aldığımızda sosyal mesafe ve maske uygulamasına özellikle kapalı mekanlarda daha çok dikkat edilmesi gerekliliği önem arz etmektedir.

Aşı sırası gelen bütün üyelerimizin aşıya yönlendirilmesi önemlidir. Pandemi tedbirlerinin yumuşatılmış olması, kimi zaman ise rehavetten kaynaklı maske, mesafe kuralına uyulmadığı görülmektedir.

Süreci titizlikle yürütme adına açık ve özellikle kapalı mekanlarda yeniden maske takılması ve mesafe kuralına titizlikle özen gösterilmesi önemle rica olunur.

Aşı dahil tedbiri elden bırakmayarak hep birlikte sağlıklı günlere kavuşmak ümidiyle…” ifadeleri yer aldı.

CHP İSTANBUL İL SAĞLIK KOMİSYONU’NDAN AŞI ÇAĞRISI

 Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı Sağlık Komisyonu, sosyal medya hesabından ( https://twitter.com/SaglikCHP ) içinde bulunulan pandemi gerçekliği ve pandemiden kurtuluşun tek yolunun aşı olmaktan geçtiğini belirten paylaşımlarda bulundu. Yapılan paylaşımlarda Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere birçok kuruluşun aşı olma çağrısı yaptığının altı çizilirken; aşılar hakkındaki araştırmaların yanı sıra aşıların etkinliği ve güvenirliği konusunda bilgiler de paylaşıldı. Ayrıca düşük aşılama oranları nedeniyle yeni ve öldürücü varyantların ortaya çıktığının altı çizilirken, ‘’Mustafa Kemal Atatürk ‘’Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’’ diyerek bize doğru yolu göstermiştir. Bu yüzden aşı karşıtlarının bilim dışı komplo teorilerine, yalanlarına kanmayalım. Aşı tereddütlerini ortadan kaldırarak aşımızı olalım. Ülkemizde %85 iki doz aşılanma oranına ulaşalım.’’ İfadeleri kullanıldı.

Göz Atın

CHP’li 39 ilçe Başkanından Canan Kaftancıoğlu Açıklaması

CHP İstanbul’un 39 ilçe başkanı tarafından, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun …

Bir cevap yazın