HDP, 8. kuruluş yıldönümünü kutladı

 Halkların Demokratik Partisi (HDP), 8. kuruluş yıldönümünü İstanbul Kadıköy’deki Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlediği törende kutladı.

HDP’nin kuruluş etkinliğine parti ile dayanışma amacıyla çok sayıda siyasi parti, sivil toplum örgütü, sendika ve meslek örgütünün temsilcileri katıldı.

Törende, partinin kuruluşundan bugüne görev alan eş genel başkanları söz aldı ve cezaevinde tutulan eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın mesajları okundu.

Kutlama mesajı gönderenler arasında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Ertuğrul Kürkçü, Kandıra'daki kadın tutsaklar adına Sebahat Tuncel, Kurucu Eş Genel Başkanlar Yavuz Önen, Fatma Gök ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi isimler de yer aldı.

Pandemi sebebiyle sınırlı sayıda davetlinin katıldığı kutlama etkinliğine HDP ve HDK bileşenleri yöneticilerinin yanı sıra; HDK Eş Sözcüsü İdil Uğurlu, TİP Genel Başkanı Erkan Baş, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, Sol Parti MYK üyesi Yaşar Aydın, Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam, EHP Sözcüsü Özge Akman, Kürdistan Sosyalist Partisi'nden Bahattin Turan ve Kemal Ölmez, Toplumsal Özgürlük Partisi Temsilcileri Perihan Koca ve Pelin Kahiloğulları, BDSP temsilcisi İpek Bozkurt, Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Hasan Pulat ve Halkevleri Yöneticisi Ferda Koç, TSİP Genel Sekreteri Ali Öner ile TSİP MYK üyesi Adem Yakar, TKP temsilcisi Arda Hacıyusufoğlu, Alınteri'nden Mürvet Küçük, Kaldıraç'tan Hakan Dilmeç, SODEV'den Yavuz Okçuoğlu, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK'e bağlı sendikaların yöneticileri, KESK Eşbaşkanı Mehmet Bozgeyik ve KESK'e bağlı sendikaların yöneticileri, ÖHD, Demokratik İslam Kongresi, 78'liler Girişimi, 10 Ekim Barış Dayanışma Derneği, Suruç Aileleri, KHK ile ihraç edilen emekçiler, ADAM DER, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekleri, Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı, Divriği Derneği Başkanı, Alevi Vakıflar Federasyonu Genel Başkanı, Demokratik Alevi Dernekleri Eş Genel Başkanı, Din Alimleri Derneği Başkanı, Alevi Birlikleri Konfederasyonu yöneticileri, Antikapitalist Müslümanlar temsilcileri, Karakoçanlılar Derneği, Koçgiri Derneği, Berikan Gençlik Birliği yöneticileri katıldı.

HDP'nin 8 yılının anlatıldığı sinevizyonun gösterildiği etkinlik, sanatçılar Pınar Aydınlar, Rojda ve Mezopotamya Kültür Merkezi ile Beksav sanatçılarının ezgileriyle son buldu.

Etkinlikte söz alan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, birer konuşma yaptı.

Kaynak: rudaw

Göz Atın

İstanbul’un Skuter Eylem Planının Detayları

Skuter (Scooter) kullanımına standart geliyor. Gelişi güzel parkların önüne geçilecek. Hız sınırıyla birlikte, eğitim şartı …

Bir cevap yazın