HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’da Konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’da halk buluşmasına katıldı. Ardahan’da coşku ile karşılanan Buldan, HDP Ardahan İl binası önünde bir konuşma yaptı. HDP Milletvekili Hüda Kaya, HDP Ardahan eski Milletvekili Taşkın Aktaş, HDP Ardahan İl Başkanı Yaşar Kaya ve çok sayıda HDP’li Siyasetçi halk buluşmasına katıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yaptığı açıklama şöyle:

Bu güzel coşkunuzdan dolayı, kararlı duruşunuzdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, il ve ilçe örgütlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçen hafta Ardahan Damal Federasyonu üyeleri ve başkanı parlamentoda bizi ziyaret etti. Şimdi biz de iade-i ziyaret yapıyoruz. Şimdi biz buradayız. Sizin için geldik, sizi ziyarete geldik. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız.

Bu vesileyle Ardahan halkımıza seçimlere yaklaşırken büyük sorumluluklar düştüğünü özellikle belirtmek isterim. Bu seçim tarihi bir seçim olacak. Kimin kazanıp kimin kaybedeceği bir seçimden ziyade Türkiye’nin ve Türkiye halklarının geleceğini belirleyecek olan, kadınların, gençlerin, geleceğini belirleyecek olan önemli bir seçim olacaktır. Seçimlere kadar HDP’ye her türlü saldırıyı yapmayı devam edecekler ama karşılarında yıkılmayan dimdik duran bir HDP görecekler. Buradan size söz veriyoruz, buradan halkımıza söz veriyoruz asla pes etmeyeceğiz, asla biat etmeyeceğiz, asla önlerinde diz çökmeyeceğiz. Asla kararlı duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Cezaevlerindeki arkadaşlarımızın, milletvekillerimizin, belediye eşbaşkanlarımızın, bütün yönetici arkadaşlarımızın da bu mücadelede büyük bir payı olacak. Onlara da söz veriyoruz; bu seçimlerin sizin de cezaevlerinden çıkacağınız, özgürlüğünüze kavuşacağınız bir sonucu olacaktır. Bunu da buraya yazıyoruz. Cezaevinde olan her bir arkadaşımızın haksız ve hukuksuz bir şekilde tutulduğunu, siyasi rehine olduklarını biliyoruz. Belediye eşbaşkanlarımızın yerine atanan kayyımları da halkımız yerel seçimlerde elinin tersiyle Ankara’ya gönderecek. Bundan da hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Göz Atın

Deva Partisi Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı

Deva Partisi Genel Merkezi’nin hazırlamış olduğu “Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı” bir basın açıklaması …