Kaftancıoğlu, ”İstanbul Sözleşmesi” İçin Ataşehirdeydi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “İstanbul Sözleşmesi Uygulansın, Kadınlar Yaşasın” kampanyası için Ataşehir’de basın açıklamasına katıldı.

Çarşamba günü Ataşehir K. Bakkalköy kapalı halk pazarı önünde “İstanbul Sözleşmesi Uygulansın, Kadınlar Yaşasın” kampanyası için basın açıklamasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, Başkan yardımcıları Abdullah Der, Sadık Semih Kayhan ve Belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamada ” Halkın partisinde başta genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hak, hukuk, adalet diye siyaset yapıyoruz. CHP Belediyeleri olarak Ataşehir Belediyesi ve diğer Belediyelerimiz halkın sorunlarını çözmek için ilçelerimizi, şehirlerimizi ranta kurban etmek değil bizlerin halkın sorunlarını çözmek için burdayız. CHP örgütü olarak günün bu saatinde burda toplanarak halkımızın sorunlarını, yine sizlerle bir araya gelerek halkımıza anlatmak ve hep beraber sorunlarımızı çözmek için burdayız. Sizin ve halkın sorunlarını saraydaki ve yanındaki bir kaç kişiyi ilgilendirmiyor. Çünkü onlar halk ile aralarına buzlu cam koydular. Onların başka dertleri var. Bizim gibi düşünenler için değil herkes için adalet, herkes için eşitlik. İstanbul sözleşmesi diyoruz, kadın hakları diyoruz. Bütün kadınlar olarak ve kadın haklarına destek veren erkek yoldaşlarımızla ve CHP olarak biz kadın haklarını savunmaya devam edeceğiz. İstanbul sözleşmesi sadece İstanbuldaki kadınlar için değil, İstanbulda imzalandığı için adı İstanbul sözleşmesi, Türküyede hatta tüm dünyada şidet görmüş, ezilmiş bütün kadınları ilgilendiren bir sözleşmedir. CHP olarak iki hafta boyunca 16 milyon İstanbulluya hepimiz farklıyız ama hepimiz eşitiz demek için İstanbul sözleşmesinde ne anlatıldığını anlatmak için hep birlikte mücadele verip bütün kadınlara ulaşmak için bizler yılmadan yorulmadan anlatacağız” dedi.

Göz Atın

Göle Kayak Merkezi 2022 Kayak Sezonu Açılışı Yapıldı

Ardahan Göle ilçe merkezinde bulunan ve iyi bir tanıtımı bir türlü yapılamayan Göle kayak merkezi …

Bir cevap yazın