Orhan Atalay İSİPAB Başkanlığına Yeniden Seçildi

2013 yılından beri İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Başkanlığını yürüten Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Komisyon Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

Uzun süredir sürdürdüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği başkanı Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, geçen hafta yapılan seçimde tekrar başkan seçilmesi islam dünyasında mutlulukla karşılandı.

Bilindiği üzere 54 İslam ülkesi parlamentolarının üye oldukları ve kısa ismi İSİPAB olan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği’nin Türkiye Grubu Başkanlığı seçimi geçen hafta yapıldı. Yıllardır bu birlikte ülkemizi temsil eden Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, bu göreve bir daha seçilerek bu görevde en uzun başkanlık yapan milletvekili oldu.

Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar, Müslümanların çektiği çile ve İsrail’in Müslümanlara yönelik uyguladığı vahşeti tüm dünyaya aktaran Milletvekili Atalay’ın yeniden İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Başkanlığına getirilmesi Ardahan’da, İslam dünyasında sevinçle karşılandı.

Atalay, yaptığı açıklamada ”Yeni dönemde de İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Başkanlığı görevini şahsıma tevdi eden Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Grup Yönetimine ve Komisyon üyelerine teşekkür ederim. Rabbim mahcup etmesin” dedi.

Haber / Şanlıbey ALABAY

Göz Atın

Göle Kayak Merkezi 2022 Kayak Sezonu Açılışı Yapıldı

Ardahan Göle ilçe merkezinde bulunan ve iyi bir tanıtımı bir türlü yapılamayan Göle kayak merkezi …

Bir cevap yazın