Ankara KAI-FED Azerbaycan’a Destek Açıklaması

Ankara’da Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu (KAI-FED) Kızılay Güvenpark’ta Azerbaycan’a destek için basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Ankara KAI-FED Başkanı Erdoğan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, İstanbul Milletvekili Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, STK yöneticileri, Ankara KAI Federasyonuna bağlı Dernek başkanları ve vatandaşlarlar katıldı.

Ankara’da Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu (KAI-FED) Erdoğan Yıldırım yaptığı açıklamada”Ankara KAI Federasyonu olarak her zaman ve her platformda Can Azerbaycan’ın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ermenistan’ın son dönemde Azerbaycan’a yaptığı saldırılar sonucu şehit olan kardeşlerimizi andık kardeş Can Azerbaycan devletine ve milletine Ankara Kızılay’daki Güvenpark’ta basın açıklamamızla desteğimizi açıkladık.  Ermenistan’ın 30 yılı aşkın işgal altında tuttuğu Yukarı Karabağ’ın yanında Azerbaycan topraklarında sivil yerleşim yerlerine ve askerlerine yaptığı yeni saldırılar ile başka amaç ve emellerde olduğu açıkça bellidir. Ermenistan’ın yaptığı bu saldırıları şiddetle kınıyor ve gerçekleştirilen saldırılar sonucu şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet kardeş ülke Azerbaycan Devleti’ne başsağlığı diliyoruz” dedi.

Göz Atın

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’nde kayak sezon açıldı

Ardahan’da kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla birlikte Valimiz Hüseyin Öner, protokol üyeleri ve kayak sporcularının …

Bir cevap yazın