Ankara’da Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi Kuruldu

Ankara Hoçvanlılar Dernek Başkanı Canan Avşar Uzun, bir gurup arkadaşı ile uzun süredir üzerinde çalıştıkları merkezi Ankara’da olan Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclsi (AKI-DER) kuruluşunu gerçekleştirdiklerini duyurdu.
Canan Avşar Uzun Açıklaması Şöyle:
Değerli dostlarım, Ardahan Kars Iğdır’lı hemşerilerimizle birlikte bir Kadın Meclisine ihtiyaç olduğunu düşünerek yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Çankaya’da ARDAHAN KARS IĞDIR KADINLAR MECLİSİ’mizi (AKI-DER KADINLAR MECLİSİ) kurmuş bulunuyoruz.
5253 sayılı Dernekler Yasası gereği her derneğin bir tüzüğü vardır. Tüzüğün amaçları doğrultusunda yardımlaşma, dayanışma,eğitim, öğretim, maddi ve manevi her nevi elimizden geldiğince hemşerilerimizin yanında olacağımızı ve bundan sonraki faaliyetlerimizi yeni kurmuş olduğumuz KADINLAR MECLİSİMİZ üzerinden yapacağımızı, hemşerilerimizin yanında olacağımızı buradan bütün Ardahan Kars Iğdırlı hemşehrilerimize duyuruyoruz.
Ülkemize, bölgemize hayırlı olsun.

Göz Atın

Ardahan Kars Iğdır Kadınlar Meclisi Derneği 1.Yılını Kutladı

Bir yıl önce Canan Avşar Uzun ve Arkadaşlarının Ankara Çankaya’da kuruluşunu gerçekleştirdikleri Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi …

Bir cevap yazın