Ankara’da Ardahan Kültür Evi Açıldı

Ankara Ardahan İl Derneği genel kurulu 25 Aralık 2022 Pazar günü Gölbaşında İl Derneği’ne tahsis edilen Kültürevinde gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Yücel Aktaş tek aday olarak genel kurulda tüm üyelerin desteğini alarak güven tazeledi.
Başkan Aktaş bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile Ardahan için Ardahanlılar için bütün fedakarlıkları göze aldı. Maddi manevi desteğini hemşehrilerinden asla esirgemedi.

Ankara Ardahan Derneği Başkanı Yücel Aktaş, Uzun süredir derneği en iyi şekilde bugüne kadar getirip dernekçiliği çok güzel yürütmek için azami gayret gösterdiğini ifade etti ve gelecek kuşaklara da örnek olmayı arzu ettiğini belirti.

Ankara’da Ardahan Kültür Evi Açılışı Yapıldı

Ardahan Kültür Evi Gölbaşı Belediye Başkanlığınca Ardahan Derneği’ne tahsis edildi. Başkan Yücel Aktaş, “Bu kültürevi tüm Ardahanlı Karslı Iğdırlı hemşehrilerimizi memnun ve mutlu etti. Gölbaşı Belediye Başkanına teşekkür ediyoruz böyle bir kültürevini bizlerin tasarrufuna sunduğu için müteşekkir olduk”dedi.

Ankara Ardahan İl Derneği üyeleri ekibi ve AKI-DER Kadınlar Meclisi tam kadro katıldı ve el emeği yöresel ikramlar getirerek Genel Kurulda katılımcılara ikram ettiler. Diğer ilçe dernek başkanlarıda ellerinden gelen üstün gayretleri ile genel kurulun güzel geçmesini sağladılar

Genel kurulda Ankara Ardahan İl Derneği Başkanı Yücel Aktaş yaptığı açıklamada “Tüm katılımcılara tüm hemşerilere emeği geçen emektar bölge insanılarına çok teşekkür ediyoruz. 1980 Sonrası ülkemizde kırsal alandan kente büyük bir göç akımı yaşandı. Göç etmek zorunda kalan bizler doğduğumuz topraklardan bir sürü değerimizi arkada bırakarak ülkenin değişik bölgelerinde metropol kentlere geldik. Yarımız o topraklarda kaldı. Sevdalarimız, anılarımız ve yaşama ilişkin tüm ezberlerimizi bırakarak geldik. Geldiğimiz kentlerde hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştırmak amaçlı bir araya gelerek Dernekciliğe başladım. Hayalim ekonomik koşullar dolayısıyla ayakta duramayan bu derneklerin bir mekanı olmasıydı.
Gölbaşında Belediye Başkanlığı yapan 3 başkana bu proje için ciddi çalışmalar yaparak başkanlarla istişarelerde bulunarak ve ortaya konan emek sonu bu güzel tesis son Belediye Başkanı sayın Ramazan Şimşek tarafından bitirilerek tarafımıza tahsis edilmesi ile hayalim hayat buldu. Tüm hemşerilerimizin acı ve mutluluklarını paylaşabileceği bu mekan hepimize hayırlı olsun. Çok güzel sosyal projelerimiz var bunları yönetim kurulu toplantısı ile takvimlendirdikten sonra sizler ile paylaşacağım” dedi.

Göz Atın

Ardahan Kurtuluş Yıldönümü Ankara’da Kutlanacak

Merkezi Ankara Çankaya’da bulunan ve Başkanlığını Yücel Aktaş’ın yaptığı Ankara Ardahan İl Derneği, Ardahan ilinin …