ARDAFED Ardahan’da Kütüphaneler Açtı ve Film Gösterimi Yaptı

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Ardahan’da 4 Kütüphane açılışı yaptı. Ayrıca 10 Film yönetmenini Ardahan halkı ile buluşturdu. Ardahanlılar Film izleyerek filim yönetmeni ile söyleyiş yaptı.

Ardahan Tunçoluk Köyünde, Şehit Güven Yılmaz İlk ve Ortaokulu Kıyasettin Demir Kütüphanesinin açılışı için düzenlenen programa Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı ve İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez, Ataşehir Eğitim Derneği Onursal Başkanı Turgay Kılıç, köy muhtarı ve köy halkının da katılımı ile açılış gerçekleştirıldi.

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından Tunçoluk Şehit Güven Yılmaz İlk ve Ortaokulu, Göle Şehit Recep Kılıç Ortaokulu, Damal Burmadere İlk ve Ortaokulu ile Çıldır Şehit Taner Karadeniz Ortaokulunda kütüphane oluşturularak, kitaplarla donatıldı.

Göle’de 4. kütüphane açılışı yapıldı

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED)  Ardahan Göle’de 4. kütüphaneyi Şehit Recep Kılıç Ortaokulu Zübeyde Hanım Kütüphanesinin açılışına Göle kaymakamı Haluk Koç, Ardahan İl Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Ardahan Merkez İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil Alıcı, Göle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp, Göle Köprülü Beldesi Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ataşehir Eğitim Derneği Onursal Başkanı Turgay Kılıç, önceki dönem CHP Milletvekili adayı hemşerimiz SMMM Deniz Aydemir, Alagöz Dernek Başkanı Hilmi Akçay ve birçok eğitimci katıldı.

 

Göz Atın

Orhan Çerkez: Doğduğumuz Topraklara Vefa Borcumuz Var

Kars Ardahan Iğdır Sosyal ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) Başkanı Orhan Çerkez, yaptıkları çalışmaları anlattı. KAR-DER …