ARDAFED Boğaz Turunda İş İnsanları İle Toplantı Yaptı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve 52 Ardahan Derneğinin çatı örgütü olan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 5 Aralık Pazar günü Sarıyer’de Boğaz turu ile 16 -19 Aralık’ta yapılacak Kars Ardahan Iğdır tanıtım günleri için kahvaltılı toplantı yaptı.

Ardahanlı iş insanları, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Şişli Belediye Başkanı Muammer

16 – 19 Aralık tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahilinde İBB etkinlik alanında yapılacak Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri öncesi ARDAFED, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Başkanı Orhan Çerkez’in ev sahipliğinde bölge iş insanları ile kahvaltılı toplantı yapıldı.

Toplantıya Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul il Başkan Yardımcısı Yasin Ilgar, CHP Kağıthane meclis üyesi Kemal Taştan, Kars Arpaçay Dernekler Federasyonu Başkanı Oruç Oymak, İstanbul Iğdır Dernek Başkanı Celal Karali, KAISİAD kurucu Başkanı Süreyya Cinik, ARDAFED kurucu Başkanı Güven Doğruyol, Serhat Ardahan Spor Başkanı Aykut Karagöz, Maltepe Ardahanlılar Dernek Başkanı Yaşar Geler, İstanbul Azarbaycan Dernek Başkanı Sefer Karakoyun, KAI İş Adamları Konseyi Başkanı Kamil Salduz, Liderler Sigorta sahibi Tülay Yağdırmak, İş Adamı Cemal Avcı, İş Adamı İmdat Tatar, İş Adamı Recep Akçay, İşadamı Mahmut Şenel, ARDAFED Yöneticileri Şemsettin Şenel, Fatih Karakoyun, Gazi Karakurt, Engin Karakuş, Gülcemal Fidan, Fatih Rüştü Yılmaz, Muhtesim Sarıkaya, İbrahim Beşli, Ekrem Tekçe, Esengül Yılmaz, Hakkı Demir ve Serhat yaşam dergisi sahibi Erkan Sarıkaya, ARDAFED Baş Danışmanı ve istişare kurulu üyesi Mustafa Küpeli, Doğu kültür medya sahibi Yusuf şit ve çok sayıda iş insanı katıldı. Programın sunuculuğunu Duygu Akçay yaptı.

Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez “Ardahan Kars ve Iğdır’a gitiğimizde toplantılar yaptık. Buralarda gördiğümüz STK’lar dahil bir kişinin iki dudağının arasına bakıyor. Bu durum bizi çok üzdü. Biz hiç kimseyi ayırt etmeden herkesi tanıtım günlerine davet ediyoruz. Ardahan’a yatırım yapılmadığı için halen göç devam ediyor. ARDA-FED Ardahan Şube başkanımız ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın organize ettiği Ardahan’da yaptığımız kahvaltılı toplantıda vali hariç Belediye Başkanları, STK’lar, Oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, Kent konseyi, Ardahan barosu, gazeteciler kanaat önderleri katılarak destek verdiler. Ardahan’dan aldığımız destekle 16 Aralık’ta yapağımız tanıtım günlerinde ilimizin organik ürünlerini, zenginlik kaynaklarını ve bütün değerlerini Ardahan’a yakışır bir şekilde görücüye çıkarıp tanıtacağız” dedi.

‘Daha iki ay olmadan birçok hizmetimizi hayata geçirirken hemşehrilerimizin her geçen gün takdirini güvenin kazanıyoruz’ diyen Başkan Çerkez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu başarılı çabamızı gölgelemek isteyenlere acıyorum. Unutmayalım Ardahan hiç kimsinin babasının malı değildir. Biz arkamıza bakmadan Ardahan sevdalılarla el ele verip Büyük Ardahan ve  Güçlü bir Ardahan lobisi için  yolumuza devam edeceğiz.”

Göz Atın

İBB 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Enstitü İstanbul İSMEK, İBB …

Bir cevap yazın