ARDAFED Erenler İle Oruç Açtı

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı ve son yıllarda ortaya koyduğu çalışmaları ile adından sıkça bahsettiren Ardahan Dernekler Federasyonu yine bir ilke daha imza attı. Başkan Fakir Yılmaz'ın Ardahan'dan İstanbul'a dönmesi ile yeniden hareketli günler yaşayan ARDAFED son 10 gün içinde 4 önemli etkinlik yaptı.

Geçtiğimiz yıl Aşure dağıtımı gerçekleştiren ARDAFED bu yılda Mübarek Muharrem Ayının içinde olunduğumuz şu günlerde nüfusunun 4'te biri Alevi insanlarımızın bulunduğu Ardahan'lılarla birlikte İstanbul/Şişli'de bulunan Genel Merkezinde 12 İmam posteri altında oruç açma yemeği verdi.

Ardahanlı İşadamı Erdem Uygur'un katkıları ile Ardahanlı Erenler ile merkezinde bir araya gelen ARDAFED'in düzenlediği Oruç açma törenine Ataşehir CHP İlçe Başkan Yardımcısı Bayram Çağlayan, Damal Dernekler Federasyonu da destek verdi. Yukarı Gündeş Köyü Dernek Başkanı, Damal Dernekler Federasyon Başkan Yardımcısı Güvenç İkto'nun yani sıra Ardahan'lı kadınlar ve yanısıra iş adamları da katıldı.

Ardahanlı genç sanatçı Yağmur Gündoğar'ın sazı ve deyişleri eşliğinde oruçlarını açan erenlerin katıldığı ARDAFED'in bu anlamlı etkinliğine ARDAFED Kadın Komisyonu üyesi Elvan Baran Evcil'in Alevi giyim kültürünü yansıtan Damal Bebeği kıyafeti ile katıldığı etkinliğe Senhur Şen gibi birçok Ardahanlı kadında destek verdi.

Göz Atın

Sarıyer Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği Kuruldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Tekçe Başkanlığında İstanbul Sarıyer ilçesinde Ardahan-Kars …

Bir cevap yazın