ARDAFED Yönetimi 3. Ardahan Tanıtım Günleri İçin Toplandı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı 52 Ardahan Derneği’nin çatı örgütü İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Maltepe sahilinde yöresel ürünler tanıtım günleri öcesi yönetim kurulu toplantı yaptı.

 Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) yönetimi 5 Kasım Cuma akşamı yaptığı toplantıda İstanbul 3. Ardahan tanıtım günlerini yapacak ELİTE Fuarcılık Medya organizasyon firmasının adına Kamile Yurtsever sunum yaptı. İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 16-17-18-19 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Maltepe sahili İBB etkinlik alanında yöresel ürünlerin tanıtılacağı 3. Ardahan tanıtım günleri etkinliği yapacak. ARDAFED pandemi süreci öncesi iki defa Maltepe sahilinde tanıtım günleri etkinliği yapmıştı.

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Başkanı Orhan Çerkez yaptığı açıklamada ”16 Aralık’ta başlayacak 4 gün sürecek 3. Ardahan tanıtım günlerinde örfümüzün, âdetimizin gelenek, görenek ve bütün kültürümüzün İstanbul’lulara sergilemesi için bu önemli fırsat iyi değerlendirmeliyiz. Bu nedenle Kars Ardahan Iğdır’ın zenginlik kaynaklarını, balını. Tere Yağını,  Kaşar peynirini, organik ürünlerini ve bütün değerlerini layıkıyla tanıtmak için hepinizin tam destek verip anlımızın akıyla bu işin içinden çıkmalıyız.

İstanbul’da yaşayan Ardahanlıları 10 Kasım Çarşamba günü saat akşam 6’da Esenyurt Ardahan Kültürevinde Kars Ardahan Iğdır’lı Federasyonlarıyla, dernekleriyle, siyasilerle, muhtarlarla ve bütün kanat önderleriyle yapacağımız toplantıda herkesin fikrini, tecrübesini önerilerin alıp ve derneklerin önereceği hemşehrilerimizi komisyonlara yazıp yolumuza devam edeceğiz.

Daha sonra Genel sekreter Av. Fatih Rüştü Yılmaz, Başkan vekili Engin Demirkuş, Genel Başkan Yardımcılarından Gülcemal Fidan, Av. Fatih Karakoyun, Dr. Gazi Karakurt, Kadın kolları Başkanı Sabahat Kaya, Esengül Yılmaz, Muhtesim Sarıkaya, Av. Şemsettin Şenel, Murat Gökdemir ve yönetim kurul üyeleri anıtım günleri hakkında görüş bildirdiler.

Göz Atın

ARDAKON Ardahanlı Sporcuları Kahvaltıda Ağırladı

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan ve Başkanlığını Sami Atıcı’nın yaptığı Ardahan Konfederasyonu (ARDAKON) Ardahanlı Bilek Güreşçileri …

Bir cevap yazın