Ardahan Eğitim Vakfı, Ardahan’a Çıkarma Yaptı

İlter Avşar’ın Başkanlığını yaptığı, Yönetim Kurulu Üyeleri olan Kalbur Et restaurantın sahibi İş insanı Metin Akdemir, Dr. Binali Kılıç, Etiler Beşiktaş 13. Noter Vekili Derya Aydın, Kavram Özel Eğitim Kurumları Sahibi Levent Naki, ünlü fenomen Cem Öztürk ve reklamcı Atakan Altun’un Ardahan programı yoğun geçti. AREV heyeti önce Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’i makamında ziyaret etti. Başkan Demir’le birlikte Yenimahalle’de ki Bungalov evleri ziyaret eden heyet, başarılı projelerden dolayı Başkan Demir’i kutladılar. Heyet, gazeteci yazar Deniz Zeyrek’in ‘Son İstasyon’ adlı 1000 kitabını da Ardahan Belediyesine teslim ettiler.

AREV heyeti daha sonra Ardahan Valisi Hüseyin Öner’i makamında ziyaret ettiler. Vali Öner’e çalışmalarını anlatan AREV heyeti, Ardahan’a kazandırdıkları projeler hakkında detaylı bilgiler verdiler. AREV’in çalışmalarını takip ettiğini ve başarılı bulduğunu aktaran Vali Öner, Başkan İlter Avşar ve Yönetim Kuruluna teşekkür etti. AREV heyeti daha sonra Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci ve iş insanı Selami Erdoğan tarafından Halilefendi Mahallesinde kente kazandırılan Tekstil Fabrikasını ziyaret ederek işletme sahibi Taner Badem’den bilgi aldılar.

“ÇOCUKLARIMIZA DOKUNDUĞUMUZ ZAMAN NELERİN ORTAYA ÇIKTIĞINI GÖRDÜK”

Ardahan ziyaretini Ardahan Haber’e değerlendiren Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar; “AREV Ardahan’da. Kıymetli yöneticilerim ve kurucularımızla bugün 23 Şubat İlköğretim okulundayız. Yaklaşık 3 yıl önce burada bir kodlama sınıfı kurmuştuk. Bu ilk girişimimizle birlikte öğrencilerimiz neler yapabildiğini gördük. Yeter ki imkan verelim dokunalım diyoruz. Çocuklarımıza dokunduğumuz zaman nelerin ortaya çıktığını gördük. Bugünde bundan sonrada neler yapabiliriz diye buradayız.  Yazar Suat Turgut ile beraber buradayız, çocuklara hikaye ve masallarını anlatacak. Çocuklarımızın daha çok kitap okuması ve düşünebilirlik ve hayallerini gerçekleştirebilmesi için heyecan katmaya devam ediyoruz. Bundan sonraki amacımız karınca kararınca öğrencilerimize nasıl dokunabiliriz?  Bunun için çalışmalarımızda devam edecek” dedi.

“ARDAHAN DA Kİ ÇOCUKLARIMIZA IŞIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ünlülerin uğrak yeri olan Kalbur Et Restaurant’ın sahibi iş insanı ve AREV Yönetim Kurulu Üyesi Metin Akdemir ise şunları söyledi:

“Ardahan Eğitim Vakfı olarak bugün Ardahan’a geldik ve daha öncesinde de pilot okul olarak seçtiğimiz 23 Şubat İlköğretim okulunda yazarımız Suat Turgut öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdik. Ayrıca yazarımızın Bin 100 adet masal kitabını sevgili öğrencilerimize dağıttık. Öğrencilerimizle birlikte çok keyifli anlar yaşadık. AREV yönetimi olarak öğrencilerimizin içinde olduğumuzda çok mutlu oluyoruz ve onlarla birlikte çok heyecanlanıyoruz. Ardahan’da ki çocuklarımız için ne kadar mücadele etsek bize az geliyor çünkü onlardaki mutluluğu görünce iyi şeyler yaptığımızı görüyoruz ve daha da yapacağız. Bizi bütün hemşerilerimiz ağırladılar. Belediye Başkanımız Sayın Faruk Demir’de makamında bizi ağırladı sağ olsunlar birazdan Vali beye de gideceğiz. Ardahan da AREV’e büyük ilgi ve büyük sevgi var. Bizde bu teveccühe laik olmaya çalışıyoruz ve var gücümüzle Ardahan da ki çocuklarımıza ışık olmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda yine Ardahan’da farklı alanlarda neler yapa biliriz, eğitim için neler yapabiliriz onun için buradayız yine bir projemiz daha gelişti. Okul müdürümüz Gürbüz Yıldız hocamız tam bir eğitim sevdalısı her zaman AREV’in yanında, 23 Şubat okulu için bir kapalı bir spor salonu için görüşmelerimizi yaptık ve bunun alt yapısı için çalışmalar başlatacağız İnşallah. Buda yine AREV’e nasip olur, bu okula böyle bir spor salonu kazandırırız. Ardahan’dayız Ardahan’ın eğitimi için buradaki çocuklara dokunmak için elimizden ne geliyorsa biz onun için buradayız. Bütün kıymetli hemşerilerimizin her desteğine AREV’in ve Ardahan’ın ihtiyacı var.”

“AREV’DEN DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN TÜM EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kavram Özel Eğitim Kurumları Sahibi Levent Naki ise Ardahan genelinde ki tüm okullarda eğitim gören öğrenciler için ciddi projeler yürüttüklerini söyledi.

Nayki; “Ardahan Eğitim Vakfı olarak bugün Ardahan’dayız. Kıymetli yazarımız Suat Turgut, çocuk gelişimleri üzerine kitapları bulunan yazarımızla ile birlikte öğrencilerimizle bir söyleşi yaptık. Daha öncede bir kodlama atölyesi kurulmuştu, AREV ile birlikte ve bunun başarılı sonuçlarını gördük.  Sadece 23 Şubat Okulu için söylemiyorum ben Ardahan genelinde tüm okullarımızda öğrencilerimiz için neler yapabiliriz, eğitime daha fazla nasıl katkı sunabiliriz noktasında çalışmalarımız devam edecektir. Ben hem AREV e hem de AREV’den desteklerini esirgemeyen tüm eğitim gönüllülerine huzurlarınız da çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Ardahan için düşündüğümüz projelerimiz var özel okul noktasında çünkü Ardahan’da ciddi bir özel okul sıkıntısının olduğunu görüyoruz. Ardahan’da nitelikli bir eğitim var fakat bir özel okul eksiğinin olduğunu görüyoruz. İnşallah Ardahan için Kavram Okulları olarak düşündüğümüz projelerimiz var bundan sonraki süreçte de bu projelerimizi hayata geçire bilmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“AYDIN, YERİNDE TESPİTLERLE EKSİKLİKLERİ DE GÖRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ardahan Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Derya Aydın ise, AREV’in Ardahan’a yaptığı çıkarma ile ilgili şunları söyledi; “Ardahan eğitim Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak bugün buradayım. Karınca kararınca elimizden geldiğince vakıf adına Ardahan’a bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yerinde tespitlerle eksiklikleri de görmeye çalışıyoruz. Hem Belediye Başkanımız hem de Sayın Valimiz ve İl Milli Eğitimimizle beraber organizeli bir şekilde hareket ediyoruz. Ardahan Eğitim Vakfı olarak her yıl bir proje yapmaya çalışıyoruz. Pandemi nedeni ile projelerimize 2 yıl ara vermiştik ama yine gelip yerinde tespitlerle kıymetli hemşerilerimizin taleplerini de alarak eksiklikleri yerinde görerek ne yapabileceğimize hep birlikte karar vereceğiz. Herkese sevgi ve selamlarımı sunuyorum”

Kaynak: Ardahan haber

Göz Atın

Ardahan Hanak Derneği Kongre Yaptı, Togay Çoban Başkan Oldu

Ardahan İli Hanak İlçesi ve Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği 3. olağan genel …