Ardahan Hanak Derneği Kongre Yaptı, Togay Çoban Başkan Oldu

Ardahan İli Hanak İlçesi ve Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği 3. olağan genel kurulunu yaptı Togay Çoban 3 kez dernek Başkanı seçildi.

Dernek Merkezinde yapılın 3. Olağan Genel kurulun Divan Başkanlığına Erdal Aydın, Katip Üyeliğine Ötürk Baysal ve Mehmet Yılmaz getirildi. 2013 9 Yıl 9 yıl önce Esenyurt’ta kurulan Ardahan İli Hanak İlçesi ve Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği genel kurulunda Faaliyet raporunu Dernek Başkanı Togay ÇOBAN okudu

BAŞKAN TOGAY ÇOBAN; “YENİ DÖNEMDE ÇALIŞMALARIMIZI YOĞUNLAŞTIRACAĞIZ”

Kendisine destek veren hemşerilerine teşekkür eden Hanak Dernek Başkanı Togay Çoban Genel kuruluda bir konuşma yapan Dernek Başkanı  Togay ÇOBAN katılım ve ilgiden dolayı  konuklarına ve hemşehrişlerine teşekkür ederek konuşmaların şöyle sürdürdü;

Bugün 4. olağan kongremizi gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerin de bildiği üzere Esenyurt’ta 14 bin Hanaklı hemşerimiz yaşamaktadır. Esenyurt’ta Göle’den sonra en büyük nüfusa sahip ilçe konumundayız. Uzun yıllar hemşerilerimizin burada bir derneklerinin olmamasından kaynaklı nedenlerle derneğimizi kurduk ve bugünlere geldik.

Amacımız hemşerilerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak ve onlara destek olmakta ki bunu da başarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dernek olarak gerek yönetim kurulu üyelerimiz gerekse üyelerimizle birlikte ihtiyaçlara cevap vermeye çalıştık. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi hemşerilerimize erzak desteği sağladık. Yine Hanaklı öğrencilerimize burs imkânı tanıdık. Ardahan Kültür Evi binamızda bulunan yerimizde tüm hemşerilerimize elimizden geldiğince cenazelerinde, mevlitlerinde salonlarımızı faydalanmalarını sağladık. Tüm üyelerimizin en çok büyük ilgi gösterdiği futbol turnuvamıza gösterilen ilgi ve alaka bizleri teşvik etti ve geleneksel hale getirme şansını yakaladık. Gençlerimizden oluşan gençlik komisyonumuzun çalışması bizleri gururlandırdı.

Kadın komisyonumuzun çalışmaları sayesinde bütün özel günlerde onlara özgü çalışmalar içerisinde olduk. Yeni dönemde çalışmalarımıza daha yoğunlaşacağız. Ve yine Ardahan Kültür Evi bünyesinde hep birlikte oluşturduğumuz kurslardan faydalanmaları için daha fazla mesai harcayacağız. Derneğimize emeği ve katkısı olan herkese yürekten teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca geçmiş dönemde yer alan yönetim kurulu arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Genel kurulda Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çifçi, Başkan vekili Gürhan şimşek

Posof dernek başkanı Mihrican Deniz, Yamaçyolu Köy Dernek Başkanı Turgay Öztürk, , Yamçılı  Köy Dernek Başkanı Öztürk Baysal, Avcılar  Köy Dernek Başkanı Ercan Çoban, Börk Köy Dernek Başkanı Erdal Aydın, Yukarı Aydere Köy Dernek Başkanı Recep ilkar Aşağı Aydere Köy  Dernek Başkanı Ahmet Türk, Ortakent Köy Dernek Başkanı Metin Öcan, Kalekale  Köy Durmuş Çelik  ve Çok sayıda Hanaklı hemşehrileri katıldı.

Bütün maddeler okunup onaylandıktan sonra seçime gidildi başka aday olmayınca tek aday olarak seçime gedildi Togay Çoban Yeniden Dernek Başkanı seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu Şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL

1-Toğay Çabon Başkan

2-Lemyaz Koçak

3-Tuncer Çelik

4-Sıtkı Dursun

5-Turgay Öztürk

6-Güven Yurtsever

7-Paşali Beşli

8-Alibey Gögyıldız

9-Bahattin Çoban

10-Hakan Keskin

11-Çetin Işık

12-Ergül Aydın

13-Volkan Demir

14-Mehmet Yılmaz

15-Nazif Topaloğlu

YÖNETİM KURULU YEDEK

1-Gültekin Kılıçkara

2-Turgay Değirmenci

3-Balabey Dursun

4-Hüseyin Karaçay

5-Emre Tambaş

6-Sait Polat

7-Barış Subaşi

8-Tuncay Çelik

9-Burak Yılmaz

DENETİM KURULU ASİL

1-Erdal aydın

2-Tuncay Karahan

3- Öztürk Baysal

DENETİM KURULU YEDEK

1-Öztürk Kılıç

2-Yakup Çelik

3-Atanur Yılmaz

DİSİPLİN KURULU ASİL

1-Şeniz Değirmenci

2-Kadir  Apaydın

3-Özkan Çelik

DİSİPLİN KURULU YEDEK

1-Taner Karadeniz

2-Abdullah Çankaya

3-Cansever Çiftçi

Göz Atın

ARDAKON Ardahanlı Sporcuları Kahvaltıda Ağırladı

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan ve Başkanlığını Sami Atıcı’nın yaptığı Ardahan Konfederasyonu (ARDAKON) Ardahanlı Bilek Güreşçileri …