Ardahan Kars Iğdır Kadınlar Meclisi Derneği 1.Yılını Kutladı

Bir yıl önce Canan Avşar Uzun ve Arkadaşlarının Ankara Çankaya’da kuruluşunu gerçekleştirdikleri Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi Derneği (AKI-DER) kuruluş yıl dönümünü 21 Kasım 2022 Akşamı IZEN GARDEN Restaurant”da bir etkinlikle kutladı.

2021 yılında kurulan yörenin ihtiyaç sahibi tüm insanlarına dokunmayı hedef alan ve özellikle kız öğrencilerin eğitimine odaklanan Ardahan Kars Iğdır Kadınlar Derneği 1.yılını kutladı.

Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi Derneği (AKI-DER) Başkanı Canan Avşar Uzun yaptığı açıklamada, Derneğin kurulduğu tarihten bu yana yaptığı çalışmalar ve bundan sonraki süreçte neler yapılabileceğini, birlik beraberlik, saygı, hoşgörü çerçevesinde çalışmalara devam edeceklerini, önceliklerini kız çocuklarının eğitimi ve kadınlara destek vereceklerini söyledi. Katılımlarından dolayı tüm üyelere teşekkür etti.

Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi Derneği (AKI-DER) 1. Yıl dönümü etkinliğine Dernek üyeleri, Ankara Ardahan İl Derneği Baskanı Yücel Aktaş, Ardahan Sevgi Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan YILMAZ, Ardahan Dedegül Köyü Dernek Başkanı Suat Aktaş, Hanak İncedere Koyunpınarı Dernek Başkanı Ali Rıza Taşkıran, KAI Platformu Başkanı Sebahattin Şengül, Ankara Ardahan İl Dernek Genel Sekreteri Yüksel Çiftçi ve yöre sanatçılarından Uğur Akçay ile Barış Alcay‘ın katılım sağladığı etkinlik, halaylar ve pasta kesimiyle son buldu.

Göz Atın

İzmir’de Yerleşime Uygunluk Haritası Oluşturulacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında düzenlenen ve uzmanları buluşturan “İzmir Afet Planı-Deprem Hazırlık …