Ardahan Konfederasyonu Kuruluş Gecesi Yapıldı

Kısa süre önce Sami Atıcı Başkanlığında resmi kuruluşu tamamlanan Ardahan Konfederasyonu 19 Şubat Cumartesi akşamı Şişli Grand Cevahir Otel’de koruyucular kurulundan oluşan 75 kişilik yönetim kurulu ile ilk toplantısını yaptı.

Ardahan Konfederasyonu Şişli Grand Cevahir Otel’de 23 Şubat Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünde, Ardahan’ın plakası 75’i çağrıştıran 75 kilişik kurucular kurulu toplantısına Akademisyenler, İş İnsanları, Sanatçılar, Gazeteciler, Siyasetçiler, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ile geniş katılımlı yemekli bir gece yapıldı.

Ardahan Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Sami Atıcı yaptığı açıklamada ” Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşu gününde Ardahan Konfederasyonu kuruluş gecesine hoş geldiniz. Ardahan Konfederasyonu büyük çaba ve emekler ile kuruluşunu gerçekleştirdi. Amacımız Ulusal ve Uluslararası Arenada Ardahan’ı en iyi şekilde tanıtmak ve Ardahan geleceğini yazmaktır. Ardahan Doğu ve Kafkaslara olan kapısıdır. Bizler Ardahan sevdalıları olarak farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüp Siyasalıştırmadan, Partizanlaştırmadan Ardahan çatısı altında toplanmaktayız. Tek amacımız Ardahan’ı öne çıkarmaktır ve sıkıntılarını gündeme getirmektir. Ardahan Konfederasyonu tüm Ardahanlıları bir çatı altında toplamayı başarmış birleştirici güçtür. Sizlerin desteği ile hedeflerimizi tek tek gerçekleştirmeyi başaracağız” dedi.

Ardahan Konfederasyonu kuruluş gecesine KüNİP Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Kurucu Başkanı Prof.Dr. Ramazan Korkmaz, Fatih SGK Müdürü Coşkun Bilgin, Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Sabah Gazetesi Haber Müdürü Erhan Öztürk, Yıldız EN Tv Sahibi Üzeyir Engin, Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, İstanbul Sahne Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Terlan Kaya, Avrupa Karete Şampiyonu Eray Şamdan, Beşiktaş 13. Noteri Baş Katibi Derya Aydın, Ankara Ticaret Sicil Müdürü İbrahim Tırpancı, SGK Baş Müfettişi Saffet Temel, Serhat Yaşam Dergisi sahibi Erkan Sarıkaya, TBMM Milletvekili Danışmanı İbrahim Tansel Hancı, Meryem Demirci Akademisyenler Prof.Dr. Kemal Çelik, Prof.Dr.Erhan Arıklı, Prof.Dr. Ayişe Karadağ, Prof.Dr.Dede Şit, Prof. Dr. Gülaçtı Bilican Topçu, Prof. Dr, Halim Kazan, Prof. Dr. İlhan Yıldız, Prof. Dr. Mehmet Fatih Avşar, Prof Dr. Metin Toprak, Prof. Dr, Sertaç Çiçek, Prof. Dr. Şeref Kılıç, Prof. Dr.Uğur Bilgili, Prof. Dr. Yusuf Bayraktar, Dç. Alptürk Akçatekin, Doç. Dr. Hacer Karabağ, Doç. Dr. Levent Küçük, Doç. dr. Tayfun Yıldız, Doç.Dr. Veda Bilican, Dr. Binali Kılıç, Dr. Selçuk avşar, Dr. Volkan Sinan, Dr. Yunus Çelik İş İnsanları Alaattin Çoban, Levent Karadağ, Veysel Çukurçayır, Adnan Köroğlu, Muharrem Bilgin, Nizam Kara, Metin Akdemir, Serdar Nalbant, Suat Korkmaz, Güven Yıldız, Hakan Gürbulak, Ali Sait Karaca, Serhat Tekin geceye katıldılar.

Gecede THM Sanatçıları Mehtap Demir ve Mehmet Karabulut şarkıları ile renk kattılar. Kafkas Halk Oyunları gösterisi katılımcılardan yoğun alkış aldı. Gecenin sunuculuğunu ise Meryem Sarıkaya yaptı.

Göz Atın

İBB 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Enstitü İstanbul İSMEK, İBB …