Ardahan Sulakyurt Köyü Derneği Kaz Gecesi Yaptı

Ardaha İli Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği geleneksel Kaz Gecesini Esenyurt Nikah Sarayında yaptı.

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan ve Başkanlığını Yener Bayrakçı’nın yaptığı Sulakyurt Köyü Derneği düzenlediği ve oldukça yoğun ilgi gören gecede Esenyurt Belediye Başkanı’na vekaleten Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Ayhan Mutlu Torcu katılım sağladı.
Düzenlenen gecede hemşerilerine seslenen Dernek Başkanı Yener Bayrakcı yaptığı konuşmasında, ‘Kıymetli hemşerilerimiz gecenize hoşgeldiniz. Öncelikle bizlere bu salonu açan kıymetli hemşerimiz Esenyurt Belediye Başkanı Sayın Kemal Deniz Bozkurt ‘a yürekten teşekkür ediyoruz. Pandemi daha fazla aramıza girsin istemedik. Bizlerin metropolde tek bir derdi var. O da Ardahan onun için bizler elimizi taşın altına koymak zorundayız. Bu akşam aramızda çok kıymetli konuklarımız bulunuyor. Şimdi sizleri onlarla baş başa bırakacağız’ dedi.

Esenyurt Belediye Başkan Vekili Ayhan Mutlu Torcu ise konuşmasında, ‘Köylülerimle birarada olmaktan mutluluk duyuyorum. Belediye Başkanımız aramızda değil ama kendisinin sizlere selamları var. En kısa zamanda sizlerle birarada olmak istediğini ifade etti. Birlikteliğimizin devamını diliyoruz’ dedi.

Ardından söz alan Engin Gayrimenkul adına söz alan Ensar Engin ise, ‘Hemşerilerimizin emrindeyiz. Sizlerin birlikteliği ve birlikteliğimiz bizler için kıymetlidir. Tüm hemşerilerimize kapılarımız sonuna kadar açıktır.’ dedi.

İstanbul Ardahan Kültür Evi başkan vekili Esenyurt Posof Dernek Başkanı Mihrican Deniz ise yaptığı konuşmasında, ‘ İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkanımız yönetici arkadaşlarımızla Çıldır Göl Festivalinde oldukları için bugün aramızda olamadılar. Ancak size selamlarını gönderdiler. Dernekçilik zor ve meşakkatli bir iştir. Gönül ister ve sizlerin de gönlüne sağlık olsun. Umarım pandeminin tamamen ortadan kalktığı günlerde biraarada oluruz. Geceye emeği geçen dernek başkanımıza ve ekibine hem İstanbul Ardahan Kültür Evi olarak hem de Esenyurt Posof Derneği olarak teşekkür ediyorum’ dedi.

İstanbul Avrupa Yakası Posof Dernek Başkanı Aydın Karadağ konuşmasında, ‘ Hemşerilerimizle birlikte olmak bizler için çok önemli sizleri tebrik ediyorum’ dedi.

Hanak Derneği adına söz alan Başkan Vekili Sıtkı Dursun ise, ‘ Sevgili hemşerilerimiz dernek başkanımız Togay Çoban Ardahan Çıldır Göl Festivaline katıldığı için aramızda bulunamadı. Ardahan’ın birlik beraberliği için bu dayanışmadan asla vazgeçmemeliyiz. Gecenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum’ dedi.

Göz Atın

ARDAKON Ardahanlı Sporcuları Kahvaltıda Ağırladı

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan ve Başkanlığını Sami Atıcı’nın yaptığı Ardahan Konfederasyonu (ARDAKON) Ardahanlı Bilek Güreşçileri …