Ataşehir’de Sarıkamış Şehitleri Anma Programı

Ataşehir KAR-DER ve Kars Ardahan Iğdır Dernekler Kültür Platformu, 22 Aralık 1914 Kars Sarıkamış'ta Şehitlerimizin hakka yürüyüşlerinin 105. yıl dönümünde anma programı düzenlediler.

İstanbul Ataşehir'de 22 Aralık 2019 pazar günü KAR-DER Dernek merkezinde Sarıkamış Şehitleri anma programında Mevlid-i Şerif & Kuran tilaveti okundu. Anma etkinliğine katlan misafirlere Yemek ve Lokma dağıtıldı. Sarıkamış Şehitleri anma etkinliğinde bir konuşma yapan KAR-DER Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez ''Enver Paşa komutasında 105 yıl önce düzenlenen Sarıkamış harakatı sırasında Şehit düşen binlerce Mehmetçik tek kurşun atmadan, 22 Aralık 1914 ile 15 Ocak 1915 tarihleri arasında Allahu Ekber Dağlarında Rus Kuvetlerine karşı yenik düşmüştür. Bu mücadele sonucunda 90 bin Askerimiz hayatını hiçe sayarak, donarak şehit olmuştur. Gelecek nesilere bu trajediyi aktarmak için bu anma etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Sarıkamış Şehitleri anma etkinliğine CHP eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP Ataşehir İlçe Başkan adayı Celal Yalçın, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz, Ataşehir İlçe Mili Eğitim 1. Şube Müdürü Vefa Budak, CHP Ataşehir Belediye meclis üyeleri Kurtuluş Özaydın, Selami İğrek, Kudret Aslan, Ebubekir Bozkızıl, Ataşehir Belediye eski meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç ve çok sayıda STK yöneticisi katıldı.

 

Göz Atın

Ardahan Kars Iğdır Kadınlar Meclisi Derneği 1.Yılını Kutladı

Bir yıl önce Canan Avşar Uzun ve Arkadaşlarının Ankara Çankaya’da kuruluşunu gerçekleştirdikleri Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi …

Bir cevap yazın