Çekmeköy KAI Derneği’nden Azerbaycan’a Destek Bildirisi

Merkezi İstanbul Çekmeköy’de bulunan ve Başkanlığını Rıfat Karakaya’nın yaptığı Çekmeköy Kars Ardahan Iğdır Derneği, Azerbaycan’a destek açıklaması yaptı. Çekmeköy KAI Derneği tarafından yapılan 24 Ekim Cumartesi günü Kahvaltılı toplantıya çok sayıda STK yöneticisi katıldı.

Çekmeköy Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Rıfat Karakaya açıklaması şöyle:

“Ermenistan’ın bu alçakça tutumu karşısında yeterli bir tepkiyi ortaya koyamayan uluslararası kuruluşlar çifte standartını bir kez daha sergilemektedirler. Minsk 3’lüsü denilen ABD, Rusya ve Fransa; yaklaşık 30 yıldır bu bölgede sorunu çözememiş, Azerbaycan Türk soydaşlarımızın, Müslüman kardeşlerimizin katledilmesine göz yummuş ve dolaylı yollardan bu duruma destek olmuştur. İşgal edilen topraklar can kardeşimiz Azerbaycan topraklarıdır. Ermenistan hukuksuz bir şekilde bölgeyi işgal etmiştir. Sivil toplum örgütleri olarak Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü koruma ve halkına sahip çıkma mücadelesinde sonuna kadar yanındayız, gönülden destekçisiyiz. Ermenistan’ın sorumsuzca işgali ve saldırıları karşısında şehit düşen soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyoruz ve bir kez daha Ermenistan’a derhal bu hukuksuz girişime son vermesi çağrısında bulunuyoruz”

Göz Atın

Darıca’da İlk Defa Ardahan Tanıtım Günleri Yapılacak

Merkezi Kocaeli Darıca ilçesinde bulunan ve Başkanlığını Bülent Işık’ın yaptığı Darıca Ardahanlılar Derneği girişimleri ile …

Bir cevap yazın