Damal’ın Kurtuluşu,YILDIZ EN TV’de Kutlandı

Ardahan ili Damal ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşun 100. Yılı YILDIZ EN TV’de Canlı yayında bir dizi etkinlikle kutlandı.

1972 yılında belde, 1992 yılında ilçe olan Damal ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşun 100. yılı YILDIZ EN TV’de Gazeteci Yazar Mustafa Küpe’linin Hazırlayıp sunduğu “Serhat Gündem” programında canlı yayında muhteşem bir şekilde yapıldı.

KONUKLAR DAMAL’IN EKONOMİ OLARAK KURTULMALI

Yıldız EN TV’nin en çok izlenen “Serhat Gündem” Programına konuk olan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Belediyesi olarak Esenyurt halkının sağlıklı beslenmesi için Türkiye’deki üreticilerin ürettiği ve elinde kalan ürünleri satın alıp destek sunuyoruz. Kars Ardahan Iğdır ve çevre illerinde üretilen et, süt ve bütün organik ürünlerin alınması için bir çalışma içerisindeyiz. Damal ilçesinin sorunların biliyoruz gücümüzün oranında desteklerimizi sunacağız.

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal ise, 3 Bin nüfuslu bir belediyenin iler bankasından aldığı gelirlerle hizmet vermeye çalışıyoruz. Bende Damalın ekonomi kurtuluşu yerel zenginlik kaynakları ve organik ürünleriyle ancak mümkündür. Bütün Damallıların desteğini gücünün arkama alarak Damal Belediyesi olarak yakında meyvelerin verecek projeler üzerinde çalışıyoruz.

Erenler Eğitim kültür vakfı Başkanı Yavuz Selçuk ise, Damal’ın kurtuluşu ekonomi olarak gündeme gelmelidir. İstanbul Esenyurt’ta 90 Bin e yakın Damallı oturmaktadır. Vakıf olarak Bütün canların sorunlarını çözmek için çaba gösteriyoruz.

Damal Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Güner Kökat ise, Damal’ın ekonomi olarak kurtulması için yerel değerleri ve zenginlik kaynakları devreye konulmalıdır. Biz Damal Dernekler Federasyonu olarak Damal’ın kalkınması ve göçün durdurulması için siyasilere baskılarımız devam edecektir. Dedi.

TELEFONLA CANLI YAYINA KATILAN KONUKLAR DAMAL’A DESTEK SÖZÜ VERDİLER

Corona Virüs nedeniyle programa katılamayan Ardahan’ın Siyasetçileri Kanaat önderleri Belediye başkanları ve Oda Başkanları kurtuluş mesajlarını ilettiler.

Telefonla canlı yayına katılan, Damal’da İlkokulu okuduğunu dile getiren KKTC Başbakan Yardımcısı, Maliye ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Damal’ın Düşman işgalinde kurtuluş gününü kutluyorum. İlk fırsatta Baba ocağını Ardahan’ı ve Damal’ı ziyaret edeceğini söyledi.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ise, Damalın Düşman İşgalinden kurtuluşunu kutladıktan sonra Ardahan ve ilçelerinin bulunduğu kadim torakların çok değerli olduğunu bu anlamda kendi yerel kaynaklarıyla ekonomi kurtuluşu yakalayabilir. Damal için gücünün oranında destek sunacaklarını dile getirdi.

Ardahan’ın kalkınması için organik ürünlerin markalaşmasının çok önemli olduğunu dile getiren Ardahan Ticaret ve Sanayi oda Başkanı Çetin Demirci, Damal ilçemiz ilimizin kültürel ve folklorik değerlerini yaşatan değerli bir ilçemizdir. Ekonomi kalkınması için gayret gösteriyoruz. Dedi.

Ormanların Kardeşliği Platformum Başkanı Asım Karabacak ise, Geçen yıl Her köye bin fidan kampanyası çerçevesinde Göle’ye 66 Bin fidan diktik. Bu Nisan ayı içinde fidan dikme kampanyası Damal’dan başlayıp Ardahan Merkez, Hoçuvan, Hanak, Çıldır, Kars Susuz, Akyaka, Arpaçay Digor ilçelerinde devam edeceğin söyledi.

Kaynak: serhatbirikim

Göz Atın

Sarıyer Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği Kuruldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Tekçe Başkanlığında İstanbul Sarıyer ilçesinde Ardahan-Kars …

Bir cevap yazın