Darıca Ardahanlılar Derneği Kongre Yaptı

Merkezi Kocaeli Darıca’da bulunan ve Başkanlığını Bülent Işık’ın yaptığı Darıca Ardahanlılar Derneği 22 Ocak 2023 Pazar günü olağan Kongresini gerçekleştirdi.
Kocaeli Darıca İlçesi Fevzi çakmak Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde yer alan dernek lokalinde kongresini gerçekleştiren Darıca Ardahanlılar Derneği tek adaylı seçimde Bülent Işık yeniden seçilerek güven tazeledi.
.
Kongre için Divan başkanlığına Baykal Kaya seçilirken, Divan üyeliklerine ise Erkan Azeri, İsmet Mamo ve Bülent Koçak oy birliği ile önerildiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Dernek Başkanı Bülent Işık, faaliyet ve denetin raporlarını okuyup oylanmasının ardından 15 kişilik yönetim kurulu üye sayısını 27’ye çıkardıklarını açıkladı. Oluşacak federasyon yapılanması için de oy kullanabilecek 5 kişilik delege oluşturularak tüzük değişikliğine gidildi. Oylama sürecinde ise tek liste olarak seçime giren Bülent Işık, Darıca Ardahanlılar Derneği başkanı seçilerek güven tazeledi.

Yeni yönetim kurulu sayısını 29’a çıkarırken her kesimin sesi olmaya çalışan Işık teşekkür konuşmasında 3 yıl önceki kongrede göreve geldikten sonra Ardahanlılara yakışır bir dernek lokali yaparak yola çıktıklarını, pandemi sebebiyle birçok projelerini rafa kaldırdıklarını, yeni dönemde ise halka yönelik yapılamayan kültürel faaliyetlerinin arttırılması gibi önemli projelere imza atacaklarını dile getirdi.

Kongre sonrası açıklama yapan Başkan Bülent Işık; “Bizlere bu kentte ilkleri yaptıran ve ilk göreve geldiğimiz gün itibariyle dikkatleri üzerimize çeken başarılı faaliyetlere imza atan önceki dönem yönetimdeki arkadaşlarımı kutluyorum. Emekleri çoktur. Bu güne kadar bir başarı var ise bu ekip başarısıdır. Geçmiş dönemde ki arkadaşlarıma emeklerinden dolayı minnettarım. Bundan sonra yeni yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber kentimiz için çok güzel projeler hazırlayarak yine ilkleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Göz Atın

Ardahan Kurtuluş Yıldönümü Ankara’da Kutlanacak

Merkezi Ankara Çankaya’da bulunan ve Başkanlığını Yücel Aktaş’ın yaptığı Ankara Ardahan İl Derneği, Ardahan ilinin …