GÖLE-FED Başkanı Ertekin Baysan Açıklama Yaptı

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan ili Göle Dernekler Federasyonu (GÖLE-FED) Yönetim kurulu adına Başkan Ertekin Baysan Göle kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklamada bulundu.
Baysan yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

Kamuoyuna Duyurudur;

Göle Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Adına 3.Olağan kongremiz ile alakalı bazı asılsız ve gerçekle bağdaşmayan gündemler üzere açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. Bizler seçildiğimiz günden itibaren dünyanın kapandığı ve Annesinin oğlunu göremediği şekle kadar ilerleyen, ölümlerin, hastalıkların kol gezdiği Dünyanın kapandığı, yoksullukların, ekonomik krizlerin ve belki dünya tarihindeki yakın dönemde yaşanan en büyük sıkıntıların olduğu dönemde görevde olmamızdan dolayı, çok istesekte bazı çalışmaları gerçekleştiremedik ancak, Gölemizin adını ve kurumsal kimliğini hiçbir şaibe ve sıkıntıya sokmadan bugüne kadar getirdir. Ben süreçte bizleri anlayan ve yanımızda duran tüm hemşehrilerime teşekkürü borç bilirim. Buradan hemşehrilerimizin bilmesi gereken ve aslında başkan adayı dahil seçim sürecinde olan herkesin bildiği fakat işine geldiği gibi kullandığı bazı süreçleri sıralamak isterim.

Kongre tarihimiz 28.04.2022 günü hafta içine denk gelmiştir ve bu tarih seçim sürecinde aday olan ve çalışmalarını yürüten tüm adaylar tarafından çok önceden bilinmektedir.

Kongre tarihimiz uzun süre önce tüm adaylar tarafından bilinmesine rağmen, 27 Nisan günü mevcut adayların katılımı ile bir toplantı gerçekleştirilmiş ve ramazan ayı olması, hafta içine denk gelmesi üzerine 26.06.2022 Pazar yapılması yönünde mutabık kalınmıştır.

Mevcut adaylardan Gökhan KARAKOYUN ve Yılmaz YENİ sosyal medya hesaplarından duyuru yapmıştır. Tüm bu yaşanan ve bilinen durumlara rağmen yine mevcut adaylardan Eren KÜPELİ, Toplantıda mutabık kalınmasına rağmen kendisi ayrıca sanki Federasyon yönetimi seçime engel olmaya çalışıyor algısı yaratarak, halkımızın hassas olduğu mağdurun yanında durma güdüsünü kullanmaya gitmiş ve kongre için çağrıda bulunmuştur.

Bizler Federasyon yönetimi olarak asla seçim ertemele veya zorlaştırma taraftarı olmadık olmayız, kurucu Federasyon başkanı olarak En iyi şekilde kongremizi belirlenen tarihte şölen havasında yapmakta bizlerin görevi ve arzudur.

Göle Federasyonu hiç kimsenin yaşananları bilmeden algı ve kişisel hırslarına alet edilecek bir kurum değildir.

Bizler tüm hemşehrilerimize eşit şekilde yaklaşmaktayız.

Bu arada Federasyon yönetim kurulu asil ve yedekler imza atmadı yönünde yapılan ve aslında bu açıklamayı yapanların ne kadar bilmeden konuştukları ayrıca önemlidir. Federasyon yönetimi seçimle birlikte eğer kendi derneklerinde delege ise oy kullanma hakkına sahiptir, şayet köyünde delege değil ve yönetici ise zaten hazürunda adı olmadığından oy kullanamaz. Bizler kimsenin buradaki varsa seçme iradesine müdahale etmeyiz. Yönetici arkadaşlarımızdan oy kullanma hakkı olanların tamamen özgür iradesine saygı duyarız. Buda çok açık ve net bilinmeli.

Başkan seçilmek uğruna hemşehrilerimizi kutuplaştırmak, bölmek, gerek aday , gerekse eski yönetim ve yöneticilere yüklenmek, toplumuzun birlikteliği açısından olumsuz örnekler teşkil etmektedir.

Herkes çok açık ve net bilmelidirki, Bizler varsa eksikliğimiz bunları kabul edecek ve telafi edecek iradeye fazlasıyla sahibiz, ancak başkanlık uğruna herşeyi mübah görüp 1 kişi bile olsa toplumda kutuplaştırma yaratanları halkımızın vicdanına havele ediyoruz. Federasyon yönetimi olarak 26.06.2022 Pazar günü şölen havasında yapılacak kongremize kadar görevimizin başındayız.

Tüm hemşehrilerimize ve kamuoyuna saygılarımızla
Göle Dernekler Federasyonu

Yönetimi Adına Başkan
Ertekin BAYSAN

Göz Atın

Orhan Çerkez: Doğduğumuz Topraklara Vefa Borcumuz Var

Kars Ardahan Iğdır Sosyal ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) Başkanı Orhan Çerkez, yaptıkları çalışmaları anlattı. KAR-DER …