İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kütür Derneği Kongre Yaptı

Merkezi İstanbul Kadıköy’de bulunan İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kütür Derneği (İSTAD) 4.Olağan Genel Kurulunu Ümraniye Tepeüstü Hasbahçe’de yaptı.

İstanbul Ümraniye Tepeüstü Hasbahçe’de dernek üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen genel kurula tek aday olarak katılan mevcut başkan Sefer Karakoyunlu ve yönetimi katılımcıların tamamının oyunu alarak tekrar başkan seçildi. Divan başkanlığı oluşturulduktan sonra saygı duruşu ve iki ülkenin Milli Marşları hazurun tarafından okundu. Divan heyeti başkanlığına Metin Yıldırım, divan üyeliğine A.Hadi Akmugan ve İrfan Ayrım yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi. Divan oluşturulduktan sonra Dernek faaliyet raporunu sunmak üzere Sefer Karakoyunlu’ya söz verildi Karakoyunlu derneğin kuruluşundan beri yapılmış olan faaliyetleri on sayfalık raporla sunarak yapılan faaliyetlerin sadece bir kısmını buraya yazdık siz değerli dostların desteği ile İnşallah daha büyük başarılara imza atacağız ”dedi.

YENİ YÖNETİM İÇİN İSTEKLİLERİN BAŞVURULARI ALINDI

Yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve yedek kurullar ile birim başkanlıkları için baş vurular alındı. Yapılan oylamada yeni yönetim kurulu, denetim kurulu, yedek kurullar ve birim başkanları oy birliği ile seçildiler.

Güven tazeleyerek yeniden İSTAD başkanlığına seçilen Sefer Karakoyunlu yapmış olduğu teşekkür konuşmasında” 4.Olağan Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını ve görev alan arkadaşlara başarılar dilerim. Yeniden beni ve arkadaşlarımı yönetim kuruluna uygun gören üyelerimize teşekkür eder, saygılar sunar başarılar dilerim.

Azerbaycan, Kafkasya’nın ve bölgenin parlayan yıldızıdır, gün geçtikçe Azerbaycan‘ın bölgedeki önemi bir kat daha artmakta ve genç Azerbaycan Cumhuriyeti geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bölgenin kalkınması ve daha ileri seviyelere gitmesi başta Türkiye Azerbaycan kardeşliğinin en üst seviyede devam etmesi ve Türk dünyası birliğini kurulmasından geçer inşallah o günleri de görürüz. Derneğimizin misyonlarından biriside haksızlıkla işgal edilmiş olan Azerbaycan’ın Karabağ bölgesi meselesiydi siz dostlar ve üyelerimizle 28 yıldır bu haksızlığı meydanlarda ve ekranlarda dile getirdik çok şükür 44 günlük kahramanlık dolu mücadele sonucu topraklarımız azad oldu. Bu vesileyle vatanın bekası ve bağımsızlığı için ömrünü feda eden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz. Olağan genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diler tüm katılımcılara teşekkür ederim,” dedi.

Genel kurulda katılımcıları selamlayan Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu Anar Akhundov yapmış olduğu konuşmada “Azerbaycan Türkiye kardeşliği ve dayanışması asırlara dayanmaktadır 44 günlük mücadelede her zaman Türkiye yanımızda oldu. Türkiye Azerbaycan Kardeşliği asırlara dayanmaktadır. Bu dayanışma ve kardeşliğin sonsuza dek sürmesini diler Sayın başkan Sefer Karakoyunlu ve ekibine başarılar dileriz,” dedi.

Duygu ve temenniler bölümünde söz alan İSTAD kadın kolları Başkanı Nebahat Kirman ve dernek üyeleri birlik ve dayanışma mesajları verdiler. Program Azerbaycan müziği eşliğinde Zafer kutlaması ile son buldu.

Yönetim Kurulu ve Birim Başkanları

Yönetin Kurulu Asil Üyeler

1. Sefer Karakoyunlu

2. Ahmet Imal

3. Muharrem Korkut

4. Bülent Tanriverdi

5. Servet Yenigün

6. Metin Yıldırım

7. Muharrem Yalçin

8. Ferhat Özakay

9. Serdar Alkın

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

1-İsmail Karahan

2-Övün Türkdönmez

3-Emine Yıldız

4-Levent Ayrım

5-Ekrem Bozkuş

6-Hanzat Kayan

7-Sevilay Kaya.

8-İsmail Demirci.

9-Zafer Karakoyunlu

Denetim Kurulu asil üyeler

1. Şıh Ahmet Demirbaş

2. Mürsel Şafak

3. Sabri Gurel

Denetim Kurulu yedek Üyeler

1-Kenan Tunç

2-Bahaddin Akdan

3-Bayram Polat

TADEF-Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonunda üst kurul delegeleri.

1-Sefer Karakoyunlu

2-Bülent Tanrıverdi

3-Metin Yıldırım

4-Muharrem Korkut

5-Ferhat Özakay

İSTAD Kültür Sanat ve Müzik Bölümü

Kürşad Uğurlu

İbrahim Bükrek

Kahraman Akdemir

İSTAD Ortak Tarih ve Edebiyat Araştırmalar Bölümü

Cemal Uygur

Rufat Gürel

Sinan Karaçay

İSTAD Eğitim ve ARGE

Ahmet Çevik

Irfan Yağcı Ayrım

Mehmet Dağıstanlı

M.Serhat Danışmanlı

İSTAD Kadın Kolları

Nebahat Ayrım Kirman Başkan

Gülçin Karadağ Avrupa yakası Kadın kolları Başk Yrd

Aliye Akyol Siyasi işlerden sorumlu başkan yrd

İSTAD Gençlik Kolları

Serkan Akgöz

İSTAD Yerel Yönetimler

Orhan Çerkez

Ismail Oyanık

Metin Yazar

Ağsakkalar Şurası Başkanı

Bahattin MİRAL

İSTAD Hukuk Danışmanı

Av.Erhan Yavuz

Av.Sinan Bayat

Av.Gülşah Korkut

Av.Erdoğan Can

Av.Ertuğrul Akar

Av.Fikret Demirel

BASIN DANIŞMANI ;

Celal Karaali

Cabbar Şıktaş

İsmail Aras

M.Kemal Sallı

Kaynak: yaşamgazetesi

Göz Atın

Obeziteye dur diyecek 13 altın öneri

Obezite, günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri. Obezitenin yol açtığı farklı hastalıklar nedeniyle dünyada her …

Bir cevap yazın