İstanbul’da Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri Sona Erdi

İstanbul Maltepe sahili İBB etkinlik alanında 16-19 Aralık tarihlerinde yapılan Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri yoğun bir katılım ile sona erdi.

İstanbul Maltepe sahilinde havanın yağmurlu olmasına rağmen Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri yoğun ilgi gördü. Bölgeden getirilen yöresel ürünler başta Kaz eti, Kaşar peyniri, Kafkas Balı olmak üzere bölgenin yöresel ürünleri yoğun talep gördü. Ayrıca il ve ilçe Belediyeleri, Bölge Dernekleri yöresel ürünlerini tanıtmaya çalıştılar.

Yaklaşık 68 şair ve yazarın 4 gün boyunca kitap imzaladıkları İstanbul KAI tanıtım günlerinde Şairlerde şiir okuyarak tanıtınım günlerine renk kattılar.

Ardahan Dernekler Federasyonunu Kadın kolları, Göle kadın Meclisi, Okçu Köyü Derneği ve Okçu köyü kadın meclisinin pişirip ikram ettiği mantı, pişi, maviş, kete, feselli, gevrek, evellik aşı, kesme aşı, helva gibi yöresel yemeklere ziyaretçiler ilgi gösterdi.

Tanıtım günlerinde ziyaret edilen Kars Ardahan ve Tuzluca Buğatepe ve Hoçvan Kadın girişimci kooperatiflerinin ürettiği ürünler büyük ilgi gördü.

Sunuculuğunu Meryem Kızılırmak ve Duygu Akçay’ın yaptığı, 4 Gün boyunca hiç ara vermeden Müzik ve eğlencenin yanı sıra Hoçvan Halk oyun ekibi, Kafkas halk dansları, Esenyurt belediyesi halkoyun ekiplerinin sergiledikleri bir birinden güzel oyunlar adeta herkesi büyüledi.

Konuk ve hemşehrilerini girişte karşılayan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez, İstanbul KAI Dernek Başkanı  Gürsel İlgüz, Kars Arpaçay Dernekler Federasyonu Başkanı Oruç Oymak, İstanbul Iğdır Derneği Başkanı Celal Karaali misafirler ile yakından ilgilendiler.

Göz Atın

Pandemi sonrası zengin turist çekmek isteyen 6 ülke

Pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesi ile tüm dünya turizminde hızlı bir canlanma görülse de bazı ülkeler gelen …

Bir cevap yazın