KAIDER’den Kars ve Iğdır’da 2 Okula Yardım Yaptı

Merkezi İstanbul Pendik’te bulunan Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAIDER) Kars’ta bir okula bilişim donamım malezemesi, Iğdır’da bir okula spor sınıfı kazandırdı.

Kars Ardahan Iğdır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAIDER), Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı Boyuntaş Köyü İlk ve Ortaokulu’na bilişim donanım malzemesi hediye etti.

Kars Akyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Rıfkı Yağcı tarafından karşılanan heyet daha sonra, okula geçerek sınıfların açılışını yaptı.

Müdür Yağcı, uzaktan eğitimin öneminin daha da arttığı Koronavirüs sürecinde  okulumuza yapmış olduğu katkılarından dolayı Kars Ardahan Iğdır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine teşekkür ederek plaket takdim etti.

Burada kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Özcan Öfekler; “İyilik için birlik sloganıyla çıktığımız bu yolda, şükürler olsun ki güzel memleketlerimizden Kars’ın bir okuluna daha faydamız dokunuyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, üyelerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Sınıfımız eğitim camiasına, öğretmen ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun.” dedi.

KAIDER’DEN IĞDIR’A BİR OKULA SPOR SINIFI

Iğdır ili Tuzluca ilçesi Şehit Üsteğmen Hakan Özkaner Ortaokulu’na geçen dernek üyeleri, bu okula da bir spor sınıfı kazandırdı. Bu sınıfın açılışına ise Tuzluca İlçe Kaymakamı Salih Çiğdem, dernek başkanı Özcan Öfekler, garnizon komutanı, ilçe emniyet müdürü, ilçe milli eğitim müdürü, okul idarecileri, dernek yönetim kurulu üyeleri, ve Tuzluca’nın önde gelen isimlerinden Faruk Korkusuz katıldı.

KAIDER SOSYAL MEDYADAN YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞÖYLE:

KAIDER olarak #iyilikiçinbirlik diyerek yola çıktığımız ilk günden bu zamana kadar birçok güzel projeler gerçekleştirdik. Yine güzel proje olarak başlattığımız kampanyamızı nihayete eriştirdik. #IĞDIR #Tuzluca #ŞehitÜsteğmenHakanÖzkanerOrtaOkulu için çocuklarımız için “HayallerimİçinElimdenTut dedik ve #SPORSINIFININ açılışını Tuzluca İlçe Kaymakamı Sn. #SalihÇiğdem, Garnizon Komutanı, Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul idarecilerinin, dernek başkanımız sn. Özcan Öfekler in, dernek yönetim kurulu üyelerimizin, ve Tuzlucada bizlerden her daim desteklerini esirgemeyen Sn. Faruk Korkusuz beyin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmemizde bize destek sağlayan hayırsever iş adamlarımıza, yönetim kurulumuza dernek üyelerimize, sonsuz teşekkür ediyoruz.

KAIDER olarak #iyilikiçinbirlik diyerek yola çıktığımız ilk günden bu zamana kadar birçok güzel projeler gerçekleştirdik. Yine güzel proje olarak başlattığımız kampanyamızı nihayete eriştirdik. #Kars #Akkaya @boyuntas_ilkokulu_ortaokulu çocuklarımız için “HayallerimİçinElimdenTut dedik ve #BİLİŞİM ve #KÜTÜPHANE SINIFININ açılışını bugün dernek başkanımız sn. Özcan Öfekler, dernek yönetim kurulu üyelerimizin, Kars İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirdik. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmemizde bize destek sağlayan hayırsever iş adamlarımıza, yönetim kurulumuza dernek üyelerimize, sonsuz teşekkür ediyoruz.

Göz Atın

Sarıyer Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği Kuruldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Tekçe Başkanlığında İstanbul Sarıyer ilçesinde Ardahan-Kars …

Bir cevap yazın