KAR-DER Muhteşem Dayanışma Gecesi Yaptı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan Kars ve Yöresi Sosyal Yardımlaşma Derneği (KAR-DER) tarafından Ardahan’ın 99. kurtuluş yıl dönümü için dayanışma gecesi düzenlendi.

KAR-DER Dayanışma gecesi Ümraniye Salon Prenses’de 23 Şubat Pazar akşamı yapıldı. Gecede misafirlere Kaz eti ikram edildi. Geceye yoğun katılımdan dolayı salona masa ve sandalye takviyesi yapıldı.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı ve KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez Çerkez yaptığı açıklamada ” Birlik, beraberlik ve kardeşlik adına düzenlediğimiz gecemize hoşgeldiniz. Türkiye’nin en çok göç veren illeri arasında yer alan Kars, Ardahan, Iğdır illerimiz dayanışma, yardımlaşma adına Anadolu yakasında bir gece düzenleyerek hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Bu akşam hep birlikte el, ele gönül gönüle halaylar çekip kardeşlik türküleri söyleyeceğiz. Çanakkale’den Dumlupınar’a, Yıldıztepe’den Sarıkamış’a bir gönül köprüsü kuracağız. Gecemize onur veren, tüm üyelerimize ve bu organizasyonu planlayan arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum. Hepsi biri birinden kıymetli arkadaşlarımız. Öncelikle bu zor süreçte hepsine başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Bölgeye ve hemşehrilerimize Dernek olarak katkılarımız oldu. Ardahan ilk kurtuluşun olduğu ilk kongrenin olduğu ve ilk Cumhuriyetin kurulduğu şehirdir Ardahan. Kongresinde aldığı kararlar ile sonrası yapılan kongrelere örnek teşkil etmiştir” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz yaptığı konuşmada “Van İlimizin Başkale İlçesinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Bugün Ardahan İlimizin 99.Kurtuluş Yıldönümü münasebetiyle hep birlikte olmanın onurunu, şerefini yaşıyoruz. Kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum”dedi.

KAR-DER Kaz gecesine Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, KAISİAD eski Başkanı Süreyya Cinik, CHP Çekmeköy Belediye meclis üyesi Özgür Kip, CHP Ataşehir Belediye meclis üyeleri Kurtuluş Özaydın, Bekir Bozkızıl, Kudret Aslan, Selami iğrek, Türkiye Azerbaycan Dernek Başkanı Sefer Karakoyun, Maltepe Ardahanlılar Dernek Başkanı Yaşar Geler, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç, Köprülü Beldesi Derneği Anadolu şb, Başkanı Levent Kurşun, Ataşehir kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Ankara Ardahan İl Derneği Yönetimi, Ataşehir Mahalle Muhtarları, Bürokratlar, Sanatçılar, Gazeteciler ve çok sayıda STK yöneticisi katıldı.

KAR-DER tarafından Ardahan’ın 99. kurtuluş yıl dönümü için dayanışma gecesinde THM Sanatçısı Mehmet Yılmaz türküleri ile salondaki misafirlere coşturdu. Gecenin sunuculuğunu ise Duygu Akçay yaptı.

Göz Atın

Iğdır Halk Kütüphanesi Yapımına Başlandı

Iğdır şehir merkezinde büyük bir ihtiyaç haline gelen Iğdır Halk Kütüphanesi yapımına başlandı Kültür ve …

Bir cevap yazın