Kars Ardahan Iğdır Eğitim ve Kalkınma Vakfı Genel Kurul Yaptı

Merkezi İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Kars- Ardahan- Iğdır Eğitim ve Kalkınma Vakfı Olağan Genel Kurula giderek yeni yönetimini belirledi.

Vakıf Genel sekreteri Av. Mahmut Öztürkler Başkanlığında Genel Kurula giden KAI Vakfı, Divan Başkanlığına Prof. Dr. Esfender Korkmaz seçilirken, Katip Üyeliklere ise Cihangir Güngör, Bahattin Durmuş ve Av. Özlem Durdağı seçildi.

KAI Vakfı’nın Kurucusu Onursal Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığı süre boyunca binlerce öğrenciye burs imkanı sağlayan, Ardahan ve ilçelerine kalıcı eğitim kurumları kazandıran hemşehrimiz Prof. Dr. Esfender Korkmaz, Olağan Genel Kurulda şahsını Divan Başkanlığına seçen delegelere teşekkür etti.

KORKMAZ, VAKFIN ANLAMLI HİZMETLERİNİ VE SÜRECİ ANLATTI

Prof. Dr. Korkmaz, Genel Kurulda Vakfın kuruluşundan bugüne gelinen süreç hakkında kısa bilgiler verdi.

Prof. Dr. Korkmaz; “Kars- Ardahan – Iğdır Vakfı  (K.A.I) 1992 Yılında saygın ve duyarlı hemşerilerimizin büyük özverileri ile bir araya gelerek temelini oluşturduk. Bugüne dek gelinen süreçte bölgemize imkânlar elverdikçe kalıcı önemli hizmetler yaptık. 22 tane okul, yurt, öğretmen evi ve çeşitli hastane laboratuarlarının donanımı ile ayrıca birçok okulun onarımını gerçekleştirdik. Binlerce öğrencinin giyim tedariki ve 20 Binden fazla öğrencimize burs vererek buraya kadar Vakfımızı yaşatmanın sevincini hep birlikte paylaşıyoruz. İsmail Aytemiz, bölgemize özellikle eğitim alanında çok önemli yatırımlar yaptı, Yıldız Laçinel, İskender Bozdemir, Sabri Yiğit, Cihangir Güngör ve Zeki Yılmaz ve diğer başkanlarımızın önemli hizmetleri oldu” dedi.

PROF. DR. ESFENDER KORKMAZ: BU KURUM SİYASET ÜSTÜDÜR

Vakfın siyasetten uzak tutulması konusunda uyarılarda bulunan Prof. Dr. Korkmaz, şunları söyledi: “Dönemsel başkan ve yönetim kurulu görevlerinde bulunan arkadaşların hepsi bir birini tamamlayıcı hizmetlerde bulundular ve hepsine teşekkür ediyorum. Mümkün mertebe Vakfımızı siyasetten uzak ve üstünde tutmaya özen göstermelerini bekliyorum. Bundan sonrada hep aynı hassasiyetle yaşatılacağına inanıyorum.”

ZEKİ YILMAZ: PANDEMİYE RAĞMEN CİDDİ HİZMETLER YAPILDI

İmkanlar dahilinde kıymetli yönetici arkadaşlarla özverili gayretler ortaya koyduklarını belirten KAI Vakfı eski Başkanlarından Zeki Yılmaz, son iki yılın pandemi engeline karşı iyi bir hizmet verdiklerini dile getirerek emeği geçen her kese teşekkür etti.

Artan hayat pahallılığı karşısında burs ücretlerinin arttırılması konusunda yeniden bir değerlendirilme yapılmasını isteyen Saltuk Buğhan Budak, Genel Kurula öneri sundu.
Abdullah Akbulak ise, pandemi koşullarına rağmen geçen dönemi oldukça başarılı bulduğunu,  gelecek süreçte daha da iyileştirilmesi için çabaların biraz daha arttırılmasını istedi.

VAKIF BAŞKANLARINA VE KURUCU ÜYELERE PLAKET TAKDİM EDİLDİ

KAI Vakfı başkanlığını ve Kuruculuğunu yapan İsmail Aytemiz’in plaketini vekaleten şirket yöneticisi Deniz Ayırkan alırken, Sabri Yiğit’in plaketini ise Vekaleten Oğlu Yiğitsoy Yiğit aldı. İskender Bozdemir, Yıldız Laçinel, Cihangir Güngör, Zeki Yılmaz ve Turan Çelik’e de plaket takdim edildi.

KAI VAKFI’NA EKREM TANYILDIZ SEÇİLDİ

Faaliyet ve denetim raporlarının ayrı ayrı okunarak ibra edilmesinin ardından Genel Kurula sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Dilek ve temenniler ardından seçime gidildi. Tek listeyle gidilen seçimde Ekrem Tanyıldız Başkanlığında önerilen yönetim kurulu listesi delegelerin oy birliğiyle kabul edildi ve Ekrem Tanyıldız, Kars- Ardahan- Iğdır Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın yeni başkanı seçildi.

ALİCAN MENGÜVERDİ: BURS SAYISINI ARTTIRIYORUM

Dilek temenniler bölümünde söz hakkı alan Alican Mengüverdi, her zaman vakfın hizmetinde olacağını belirterek şunları söyledi; “Bölgemde vakfımızı gururla temsil edeceğim. Doğduğum köyümde okula bir tezek bile götüremediğimden dolayı okumama engel olmuştur, Bu düşünceyle elimden geldiği kadar gençlerimizin okuması için mevcut burs sayılarımı artırıyorum. Eğitime her zaman duyarlı olmaya devam edeceğim.”

BAŞKAN EKREM TANYILDIZ: DAHA KALICI HİZMETLER ÜRETMEYİ PLANLIYORUZ

Kongre ardından teşekkür konuşmasını yapan yeni Başkan Ekrem Tanyıldız, “Saygı değer divan, Hanım efendiler, Bey efendiler, kıymetli misafirler ve çok değerli Basın mensuplarımız; Yeni seçilen yönetim kurulu adına sizleri en içten duygularımla selamlıyorum. Bize layık gördüğünüz bu güzide vakfımızın hizmetlerine talip olduğumuzu kabul gördüğünüz için şükranlarımı sunuyorum.  Bu önemli görev süresi içinde yapabileceğimizin en fazlasını yapma gayretimizle sizlerinde her zamanki gibi desteklerinizle daha ileriye taşımayı hedefliyoruz. Amacımız bu hizmet kervanına daha çok emek katarak hizmet ağımızı daha genişletmek öğrencilerimizin umutlarını yeşertmek ve bölgemize daha kalıcı hizmetler üretmeyi planlıyoruz. Vakfımızın kurucu ve onursal Başkanı Sayın. Prof Dr Esfender Korkamz,  İsmail Aytemiz, Yıldız Laçinel, Turan Çelik, Cihnagir Güngör, Sabri Yiğit, ve Zeki Yılmaz Başkanlarımız ve Dönemsel Yönetim kurulu ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

KARS ARDAHAN IĞDIR EĞİTİM VE KALKINMA VAKFI YENİ YÖNETİM KURULU
EKREM TANYILDIZ ( BAŞKAN )

Abdullah Akbulak, , Ali Aytemiz, Bahattin Durmuş, Berat Yılmazel, Celal Altunel, Celal Uygur, Cemal Çağatay, Ergin Yılmazel, Gökhan Türkeş Öngel, Halit Karahan, Hüsnü Bediroğlu Kasım Güngör, Mahmut Öztürkler, Murat Aytemiz, Necati Gazci, Nihan Gündem, Orhan Çerkez, Özlem Durdağı, Öztürk Oran, Reşit Çakas, Saadet Garan, Saltuk Buğrahan Budak, Turgut Acay, Veyis Görken, Yakup Süleymanoğlu, Yaşar Yıldırım, Yener Kazak, Yener Yılmazel, Zafer Kazak, Ziya Ertem, Akay Tanbulut, Fikret Yılmazel, Ferudun Erkoç, Güldane Güven, Hüsnü Çelik, İmdat Tatar, Kadir Bulut, Nedim Aykutalp, Metin Güngör, Serdar Toptaş, Salman Tanyıldız, Selahattin Korkmaz, Selahattin Topkaya, Şahin Hocaoğlu, Şenol Demirağ

DENETİM KURULU ÜYELERİ

Av. Muzaffer Tazegül, Av. Naci Artışık
Av. Erkan Karagöz, Yeminli Mali Müşavir Sebahattin Ağkoç
Alican Mengüverdi, Hanifi Cücü

Haber: Hüsnü Bediroğlu/ www.kenthayat.com

Göz Atın

Ardahan Hanak Derneği Kongre Yaptı, Togay Çoban Başkan Oldu

Ardahan İli Hanak İlçesi ve Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği 3. olağan genel …