Kımılı Derneği, HOÇ-FED Başkan Adayı Burhan Özer’i Ağırladı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Aşkın Şit’in yaptığı, Ardahan Merkez Otbiçen (Kımılı) Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, HOÇ-FED Başkan adayı Burhan Özer’i Dernek merkezinde kahvaltıda ağırladı.

Merkezi İstanbul Esenyurt’a bulunan Ardahan İli Hoçvan Dernekler Federasyonu (HOÇ-FED) Aralık ayında Pandemi nedeniyle ertelenen kongresini yapacak. HOÇ-FED’in yapılacak kongrede aday olan Burhan Özer, destek için Otbiçen (Kımılı) Köyü Derneğini ziyaret etti.

Burhan Özer yaptığı açıklamada ”Amacımız mevcut çalışmaların özerine yenilerini katmaktır. Halkımızın ve delegelerimizin önerileriyle ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Kuruma sürekli gelir getirecek bir çalışma yapacağız. Festival yapılması için gerekli girişimlerde bulunacağız. HOÇ-FED Başkanı Türkan Yılmaz’ın başlatığı öğrencilere bursları devam ettireceğiz. Bizler gelip geçiciyiz kurumlar kalıcıdır” dedi

Otbiçen (Kımılı) Köyü Dernek Başkanı Aşkın Şit ” 2014- 2020 yılları arasında yaptığım Dernek Başkanlığını Pandemi nedeniyle ertelenen kongresinde yeniden aday olacağım. Kongremizi Aralık ayında yapacağız. Derneğimiz ile Köyümüz çocuklarına çanta ve kırtasiye malzemesi desteği yaptık. İstanbul’da köylülerimizin cenaze ve düğünler için araç sağladık. En son 6 Aileyi İstanbul’dan köyümüze dönüş için taşımaya araç sağladık” dedi.

Göz Atın

Sarıyer Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği Kuruldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Tekçe Başkanlığında İstanbul Sarıyer ilçesinde Ardahan-Kars …

Bir cevap yazın