Köprülü Beldesi Derneği, Ormanlar İçin Halk Toplantısı Yaptı

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan İli Göle İlçesi Köprülü Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 15 Ağustos Pazar günü Köprülü Beldesi Ormanlarında yapılan ağaç kesimi için halk toplantısı yaptı.

Köprülü Beldesi Derneği Esenyurt’taki merkezinde yapılan toplantıda konuşan katılımcılar bölgedeki Ormanlık alanlarda yapılan Sarıçam Ağaçlarının kesimine tepki gösterek yerel yöneticilerden tepkilerine destek istediler.

Köprülü Beldesi Dernek Başkanı Erol Özkurt ”Biz bu toplantıya hemşerilerimizden daha fazla katılımcı olmasını bekliyorduk. Köprülü Beldesi’ne geçen yıl yapılan ağaç kesimine engel olmak için Dernek yöneticileri ile yaptığımız girişimler sonucu Traktör sahiplerinden destek almıştık. Maalesef daha sonra yerel yöneticiler bize gereken desteği vermedikleri için Ağaç kesimi yine yapıldı. Bu yıl 8 bin ağacın kesilmek üzere damgalandığını öğrendik. Köprülü Belediye Başkanı ve Köprülü Beldesi merkez Muhtarından ortak tepki göstermek için destek istiyoruz. Biz Köprülü Beldesi Derneği olarak Ormanlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz”dedi.

Serinçayır Köyü Derneği Başkanı Acar Dağ ” Son yıllarda Ardahan başta olmak üzere Göle ilçesi köyleri Kars Sarıkamış ve Erzurum Şenkaya olmak üzere bölgedeki Ormanlarda yenileme adı altında bilinçsizce Ağaç kesimi yapılıyor. Kesilen Ağaçlar yerine fidan dikilecek deniyor, bu doğru değil ben buna inanmıyorum. Çünkü Orman işletme müdürlüğü tarafından bu konuda daha önce verilen sözler yerine getirilmedi” dedi.

Toplantıda Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan, Köprülü Derneği Anadolu Şubesi Başkanı Levent Kurşun, Gazeteci Mustafa Küpeli ve önceki dönem Köprülü Belediye Başkan adayı olan Engin Sarıkaya birer konuşma yaptılar. Toplantıda Göle Köy Dernek Başkanları ile ileteşime geçip ortak tepki için eylem yapma kararı öne çıktı.

Göz Atın

Orhan Çerkez: Doğduğumuz Topraklara Vefa Borcumuz Var

Kars Ardahan Iğdır Sosyal ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) Başkanı Orhan Çerkez, yaptıkları çalışmaları anlattı. KAR-DER …

Bir cevap yazın