Sarıyer Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği Kuruldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Tekçe Başkanlığında İstanbul Sarıyer ilçesinde Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Sarıyer Belediye önceki dönem meclis üyesi Ekrem Tekçe yaptığı açıklamada ”Derneğin kuruluş amacı Sarıyer’de bütün hemşehrilerimizle daha örgütlü, iç içe olmak ve temelde, her zeminde dayanışma içinde ve her platformda birlikte hareketle her türlü sevinç ve sorunları paylaşarak,  birliğimizin zeminini sağlam zeminde tutmak ve tüm platformlarda kendimizi ifade etmek ve söz sahibi olma gayretlerimizi sürdürmektir.  Sarıyer’de geçen yıllarda İlçemizde birkaç dernek kuruldu fakat bir türlü uzun ömürlü olamadı, çeşitli engellere takılması bu nedenlerin başında saymak mümkün. Bu nenenle Sarıyer bölgemizde Ardahan ve Kars nüfusumuzun oldukça yoğun potansiyele sahip olması ve bizim demokratik kitle örgütü alanında temsil mecramızın büyük ihtiyaç olduğunu ve buna duyarsız kalınamayacağını düşünerek kıymetli arkadaşlarla taze kan olacak bu derneğimizi sevgili hemşehrilerimizin hizmetine hazır hale getirdik.

Kuruluş felsefemizde, Kahvehanecilik ve tabeladan ibaret değil. Amacımız. Siyaset üstü, Gerçek sivil toplum örgütleri demek kanaat önderleri ve bütün insanları onlara saygı duymak biz bu saygınlığımızı hep beraber kazandıracağız toplumun içinde söz sahibi olacak, Derneğimizde Din, Dil ve Mezhep ayrımı gözetmeksizin, bu gençlerimize kadınlarımıza yaşlılarımıza her konuda maddi ve manevi destek vereceğiz kültürümüzü geliştirmek, yetişmekte olan gençlerimizi Sarıyer’de i17.000 ile 18. 000 Bin civarında yaşayan insanlarımızı buluşturup, kaynaştırmak, genel kültürümüzü paylaşmak, doğduğumuz memleketimizden onların orada yaşayanların yaşam koşullarını algılamalarına öncülük etmek, Gençlerimizin okul sorunları ve burslarına katkı sağlamak gibi genel sosyal alanlarda en azında bilmeleri gerekiyor bu açıdan kültürünü ve örf adetlerini unutmaması için neyse Sarıyer’deki bütün hemşerilerimizi bize inansınlar bize güvensinler biz her konuda onlara rehber olacağız onların ışık ol onlara ışık olacağız ve  yeni doğmuş bir de bebeğimiz gibi her yönde destekle büyütüp geleceğe doğru bayrağı güç birliğiyle taşımaktır..

2003 Yılında kurucu üyesi olduğum İstanbul Kültür ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu ve Yaşadığımız kent’te farklı federasyonlara üye olup Nüfusu 20. Milyona varan Büyük İstanbul metropolünde kültürel paylaşımlarımızı birbirimize tattırmak ve daha güçlü bir varlık haline gelmektir. Bu yolda sivil topluma duyarlı hemşehrilerimizi derneğimizin bütünlüğüne katılmalarını bekliyoruz.

Sarıyer’deki logomuzun simgemiz Ardahan kalesi Kars Ardahan’ı temsil ediyor kura nehri can damarımızdır zaten o kuran Nehir’ini simgeliyor Damal’daki Atatürk silueti var o bizim kırmızıçizgimizdir Sarıyer’in simgesi ise martı figürü var bir de Sarıyer Spor Kulübü’nün logosu var onu koyduk yani bu bizim için çok önemlidir bu logonun anlamı da budur bilmenizi isterim ileride yapacağımız bütün etkinlikleri bu sitede

Kurucu Üyesi Olduğum İstanbul Kültür ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu Genel Merkezini Ziyaret Ederek Genel Başkan. Hüsnü Bediroğlu, Genel Sekreter Gülhan İdareci Genel Başkan yardımcısı Ömer Bağcı ve Bası Sekreteri, Serdar Sevi İle Derneğimiz Hakkında Görüş Alışverişinde Bulunduk ve (İDF) Yönetimi Olarak Sarıyer’de Demokratik Bir Sivil Toplum Temsilcisine Acil İhtiyaç Olduğunu ve Deklere Ederek Her Zaman Birlikte yol Yürüyeceklerini Dile getirdiler…

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta
10 ilimizdeTürkiye yaralarını sarmaya devam ediyor.
Dayanışma her geçen gün büyüyor.
Allah bir daha bü felaketi göstermesin Deprem bölgesinden Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başsağlığı ve sabır diliyorum.
Ülke olarak acımız büyüktür Milletimizin başı sağ olsun!

Kurucu Yönetim kurulu

Başkan. Ekrem Tekçe,  Üyeler Gülnaz Koç, Özkan Mavzer Hüsnu Bediroğlu, Hafız Öztürk -Namık Demirci- Alican Uymaz – İsrafil Vurmaz – Cumali OKÇÜ

Kaynak: Hüsnü Bediroğlu/ Kent Yaşam

Göz Atın

Pendik KAIDER Deprem Bölgesine 3 TIR Malzeme Gönderdi

Merkezi İstanbul Pendik’te bulunan ve Başkanlığını Tarık Aksakal’ın yaptığı Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma …