TÜSİED ve ULAK Kongre ile Ödül Törenine Yoğun İlgi Vardı

Tüm Sigorta Emeklilik ve Değer Kaybı Derneği (TÜSİED) ve Uluslararası Akreditasyon Organizasyonu (ULAK)’ın işbirliğin de düzenlenen ödül töreni ve kongresi yoğun bir katılım ile yapıldı.
.
TÜSİED ve ULAK ödül töreninde Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk’ in Organ bağışı konusunda sosyal sorumluluk proje anlaşmasını ve trafik kazaları sonucunda oluşan beyin ölümü sonrası organ nakil ve bağışının önemi vurgulandı.
TÜSİED ve ULAK işbirliği içerinde bundan sonraki çalışmalarda iş birliği eğitim, akreditasyon ve değer kaybı çalışmalarla devam edecek olup, sertifikasyon birlikte yürütüleceklerini açıkladılar.

Tüm Sigorta Emeklilik ve Değer Kaybı Derneği (TÜSİED) Başkanı Tülay Yağdırma yaptığı açıklamada ” TÜSİED in 2, olağan kongresi ve ödül töreninde siz çok değerli dostlarımı aramızda görmekten ve bu atmosferi sizlerle paylaşmaktan apayrı bir mutluluk duruyorum, Sevgili dostlar uzun yıllar sahada sigortacılık faaliyetleri üzerine çalışmalarımı yürütürken yapmış olduğum hizmete dayalı işimin sonucunda oluşabilecek sorunlarında işimin bir parçası olduğunu düşünerek TÜSİED in topluma faydalı olacak bir sivil toplum örgütü olacağını düşünerek bu yapıyı OCAK 2020 de çok değerli yol arkadaşlarımızla oluşturduk, pandemi vs Sizlerin de bildiği gibi sivil toplum örgütleri gönüllülük esasına dayalı olarak dayanışma içerisinde toplum bireylerine maksimum faydayı sağlamak için oluşturulmuş yapılardır. Sivil toplum örgütleri Ve toplumsal dayanılma içerisinde olan gruplar üstesinden gelemeyecekleri sorunları gündemlerine almazlar.

TÜSİED olarak biz bu yapıyı oluştururken bir kavga kültürü ile yola çıkmadık. Bizim amacımız milli servete katkı sunmak, Sigorta şirketlerini ve sigortalıları korumaya yönelik oldu. TÜSİED’in amaç ve hedefleri ve organizasyon yönetimi; TÜİK Verilerine göre ; ülkemizde yıllık ortalama 400.000 üzerinde trafik kazası yaşanmaktadır. Ne yazık ki bu ortalama ve sayı her gecen gün artmaktadır. Cismani kazaların yanı sıra ölüm ve yaralanma oranlarında de her gecen gün artış olduğunu görmekteyiz.

Bu kazalar sonucunda mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız kendilerini istismar edilen kişilerce aranarak vekaletnameler ve temliknameler imzalatarak kaza ile birlikte mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza ikinci mağduriyet yaşatmaktadır. Vatandaşlarım hak sahibi olduğu alacaklarını ve tazminatlarını eksik yada zamanında ödememişlerdir. TÜSİED olarak vatandaşlarımızın yaşadığı bu mağduriyetleri hafifletmek ve sadece büyük metropollerde değil Türkiye’min 81 ilinde vatandaşlarımızı değer kaybı ve sigortalanmaktan kaynaklanan haklar konusunda bilinçlendirmek, eğitmek ve donatmak istiyoruz.

TÜSİED olarak bizim bu oluşumdaki ana amacımız ; kazazedelerin danışabileceği, güvenilir, hızlı çözüm ve bilgi odaklı hizmet alacağı bir yapıda hizmet vermektir. TÜSİED değerli yönetim kurulu üyelerini deneyimleri ile birlikte amacımız, değer kaybı ve kaybedilen haklar konusunda kanunda da yer aldığı gibi insanları bilinçlendirmek, acenteleri eğitmek, genç sigortacı arkadaşlara eğitimler verip onların uluslararası akredite sertifikalara sahip olmasını sağlamak ve hukuki desteği vermektir

TÜSİED Olarak ; bu amaç doğrultusunda yola çıkarken seçmiş olduğumuz yol arkadaşlarımızı özenle ve alanında uzman avukatları, bilirkişileri, akademisyenleri, eksperleri ve sigorta acentelerinden oluşturmaya özen gösterdik.
TÜSİED Olarak ; hizmet verirken amacımız milli değer olan değer kaybı konusunda hem sigorta şirketlerini korumak hem de kazazedelerimizin mağduriyetinin önüne geçmektir. TÜSİED’ in hedefleri; Alanında Uzman ve Liyakat sahibi kişileri TÜSİED üyesi yapmak, Üyelerine değer kaybı konusunda eğitim vererek uluslararası akreditasyonumuzu sağlayıp, değer kaybı konusunda TÜSİED Marka Değerini ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIMAK. TÜSİED li olmayı imtiyazlı olmak, Eğitim sertifikasyonları ile meslek sektörü haline dönüştürmek, DEĞER KAYBINI VE MİLLİ SERVETİ korumak olarak sıralıyoruz. Türkiye genelinde; Yedi bölgede değer kaybı konusunda temsilcilikler oluşturmak. TÜSİED ‘in sosyal sorumluluk çalışmaları ile Her yerde TÜSİED eşittir , DEĞER KAYBINDA GÜVEN olgusunu yerleştirmek ve Kurumsal Çözüm olduğumuzu tüm alanlara yaymak, Mevcut Kurumlar ve sivil toplum örgütleri il iş birliği halindeyiz. Trafik kazaları sonrası yaşanan can kayıplarını ele alarak organ bağışı konusunda toplumu bilinçlendirme eğitimleri vermek. Sivil Toplum Kuruluşları, Belediyeler, Üniversiteler, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Alt Yapı Bakanlığı, Emniyet Teşkilatı Trafik Şube Müdürlükleri ile Eğitim ve İş birliktelikleri sağlayarak Değer Kaybı Bilincini Oluşturmak ve Uluslararası Eş deşlerimizle karşılıklı fikir ve görüş birliktelikleri ve ziyaretler yaparak, TÜSİED Olarak ; 2023 yılı hedeflerimizde Üniversiteler, Akademisyenler, Uzmanlar, Sigorta Şirketleri ve Bilirkişiler ile Geniş Katılımlı Sempozyum düzenlemek vardır.  Değer kaybı denildiğinde akla ilk gelen güven kapısı TÜSİED olacaktır. Çünkü TÜSİED hızlı çözüm üreten ve profesyonel bir ekiple yola çıkmış bir kurumdur. Ve siz değerli dostlarımızın güveni ile her geçen gün büyüyecektir” dedi.

Tüm Sigorta Emeklilik ve Değer Kaybı Derneği (TÜSİED) ve Uluslararası Akreditasyon Organizasyonu (ULAK)’ın işbirliğin de düzenlenen ödül töreni ve kongresi Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Kudret Arslan, Ataşehir Bld Meclis üyesi Zekariye Angi, Doğu Türkistan Dışişleri Bakanı Murat Altun,
Uluslararası sanat medya ve İş dünyası (USTAD) Genel başkanı Hakan Yılmaz, Uluslararası Kültür ve Bilim örgütü (ISKABO) Başkanı Yaşar Uslu, Sivas Dernekler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Süs, Kartal sivil savunma Afat müdürü Nurettin Yazar, Kahve Diyarı Genel Müd. Yard. Fatih Uçar, Serhat Yaşam Dergisi Sahibi Erkan sarıkaya, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Şemsettin Şenel, Axis yönetim kurulu Başkanı Dursun Kartal, Maltepe Ardahanlılar Dernek Başkanı Yaşar Geler, İş adamı Özal Güneş, Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar ve Bilirkişiler, Avukatlar, Experler katıldı.

Göz Atın

İBB 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Enstitü İstanbul İSMEK, İBB …