Zoom rakibi Facebook Messenger Rooms kullanımda

Koranavirüs (Covid-19) salgını döneminde büyük ilgi gören Zoom alternatifi olan Facebook Messenger Rooms kullanıma sunuldu. 50 kişilik konuşmalara bile izin veren uygulama çok verimli olacağı görülüyor.

Bu yıl Nisan ayı sonunda tanıtılan Facebook görüntülü görüşme uygulaması Messenger Rooms, Zoom, WhatsApp ve Google Hangouts gibi görüntülü görüşme, video konferans uygulamalarına alternatif sunuyor. 50 kişinin aynı anda görüntülü konuşmasına olanak tanıyan Rooms, aynı zamanda açılan bu grup sohbetleri için Facebook hesabına ihtiyaç duymuyor.

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile birlikte hayatımıza çok kısa bir süre içinde video konferans uygulamaları girdi. Birçok kişi iş görüşmelerini bu uygulamalar üzerinden yaparken bazıları da arkadaşlarıyla konuşmalarını bu uygulamalar ile yapıyor.

Birçok amaç ile kullanılan bu uygulamalar arasına yeni katılan Facebook’un yeni uygulaması 50 kişilik konuşmalara izin vermesiyle dikkat çekiyor.

Facebook Messenger Rooms uygulamanın en faydalı yönlerinden olan bu özelliğe ek olarak bir bağlantı üzerinden konuşmalara katılım sağlanıyor. Uçtan uca şifreleme gibi bir özelliği bulunmayan uygulamanın konuşmaları daha eğlenceli hale getirecek canlı AR efektleri de bünyesinde yer alıyor.

Bunların yanında bir de Discord ve Zoom gibi konuşmayı başlatan kişinin kontrolüne bırakılan konuşma ayarlarına ek olarak isteyen kişiler konuşmaya dahil olabiliyor.

Facebook Messenger Rooms Uygulama şu anda hem mobil cihazlar için hem de masaüstü için sürümünü yayımladı. Artık 50 kişiliğe kadar varan video konferans görüşmelerinizi ücretsiz yapabilebileciği açıklandı.

 

Göz Atın

Daha Ucuz Bir Batarya Teknolojisi Geliştirildi

The Independent‘ta yer alan habere göre araştırmacılar, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişi muazzam ölçüde hızlandırabileceğini söyledikleri …

Bir cevap yazın