Ardahan Ballı Bitki Florası Araştırılacak

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından “Ardahan Ballı Bitki Florası Araştırması” projesi kapsamında saha çalışmaları başlatmak üzere, ilgili kurumlarla toplantı gerçekleştirildi.

“Ardahan Ballı Bitki Florası Araştırması” projesinin, Ardahan ballı bitki florasının çeşitliliği, kapasitesi ve bulunduğu yer tespit edilerek, arıcılık sektöründe üretim ve verimliliğin arttırılması, il ekonomisine katkı sunulması hedefleniyor.

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) 2021 yılı Çalışma Programı’nda yer alan “Ardahan Ballı Bitki Florası Araştırması” projesi kapsamında saha çalışmaları başlatılmak üzere SERKA Genel Sekreteri Dr. İbrahim Taşdemir başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıya, SERKA Tarım ve Kırsal Kalkınma Birim Başkanı Sevgi Gündüz, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Fevzi Özgökçe, Prof. Dr. Murat Ünal ve Abdurrahman Can katıldı. Toplantının ardından, proje ekibi tarafından Ardahan Arıcılar Birliği, Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü (KAGEM), Doğa Koruma ve Milli Parklar Ardahan İl Şube Müdürlüğü ile Ziraat Odası ziyaret edilerek söz konusu araştırma hakkında bilgi verildi. Çalışma boyunca paydaşlar ile ortak akıl etrafında hareket edilerek bölge için önemli olan bu çalışmanın SERKA öncülüğünde tamamlanması hedefleniyor. "Ardahan Ballı Bitki Florası Araştırması" projesiyle Ardahan ballı bitki florasının çeşitliliğinin, kapasitesinin ve bulunduğu yerin tespit edilerek arıcılık sektöründe üretim ve verimliliği artırmak, il ekonomisine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Göz Atın

İmamoğlu: İstanbul’u spor kenti haline getirmek istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 20 farklı branşta faaliyet gösteren toplam 1.100 spor kulübüne malzeme dağıtımına …

Bir cevap yazın