Ardahan’da 5 bin Fidan dikildi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilmesiyle birlikte “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” sloganıyla Ardahan’da 5 bin Fidan toprakla buluşturuldu.

İl protokolü, STK, dernek ve siyasi partilerin katılımıyla ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ dolayısıyla düzenlenen fidan dikme töreni kapsamında, İl Merkezinde Ardahan Üniversitesi kampüsüne, ilçelerimizde ise hastane ve okul bahçelerine, 5 bin Sarıçam, Huş, Akasya, Kuşburnu ve Leylak fidanları dikildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl bayram ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Ardahan Üniversitesi kampüsünde kutlandı. Bu kapsamda tüm Ardahan’da ve Üniversite kampüsünde ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Kutlamaya; Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Faruk Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber, Vali Yardımcısı Cem Gümrükçü, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Kubilay Aras, İl Müftüsü Remzi Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Erkan Özdemir, Ardahan Üniversitesi akademik ve idari personeli, gençlik merkezi gönüllü üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Günün önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştiren Vali Öner; “Geleceğe Nefes” kampanyası çerçevesinde tüm Türkiye’yi ve Ardahan’ımızı çok daha yeşil bir geleceğin beklediğini söyledi. Kampanya kapsamında il merkezimiz ve Üniversite kampüsümüzde toplam 1620 adet fidanın toprakla buluştuğunu belirten Vali Öner, il genelinde dikilen fidan sayısının 5000 olduğunu belirtti. Valimizin konuşmasının ardından il protokolü ve diğer katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu. Törenin ardından Rektör, Vali Öner, Belediye Başkanı Demir ve diğer konuklara kampüsümüzde yer alan Spor Kompleksi ve Öğrenci Yaşam Merkezi’ni gezdirdi. Gezi sonrası misafirlerle Yenisey Konukevi’nde öğle yemeği yenildi.

Göz Atın

İstanbul’un Skuter Eylem Planının Detayları

Skuter (Scooter) kullanımına standart geliyor. Gelişi güzel parkların önüne geçilecek. Hız sınırıyla birlikte, eğitim şartı …

Bir cevap yazın