Ardahan’dan İzmir’e Et Sevkiyatı Başladı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer arasında Karkas Et anlaşması yapıldı. İlk sevkiyat yapılmaya başlandı İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ardahan Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi 22 ton Karkas et alımı sözleşmesi yaptı.

İzmir’in etini artık Ardahan Kadın Girişimi Kooperatifi gönderecek. Ardahan’da et işine kooperatif üyesi kadınların el atmasıyla hareketlilik başladı.  Ardahanlı üreticilerden alınan canlı hayvanlar Ardahan Belediyesine ait mezbahanede kesildikten sonra karkas et olarak İzmir’e gönderiliyor.

İlk posta 27 Mayıs Çarşamba günü gönderildi. Tam 6 ton et İzmir’e doğru yola çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir :” Ardahan’ın yaylalarındayız Ardahanlı kadınlar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in değerli eşi Sayın Neptün Soyer’in teşvikleri ile Ardahan Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi kurdu. İlk icraatları olarak da Ardahan’ın etlerini İzmir’e sevk ediyorlar ilk part gitti. Şimdi yayladayız teşekkür ediyoruz artık İzmir’in etini Ardahanlı kadınlar gönderiyor. İzmirlilere afiyet olsun. Et hep erkek işi denilirdi ya burada Ardahanlı kadınlar terse çevirdi.’’ Dedi.

Göz Atın

Ardahan Göle İlçesinde 5.3 Büyüklüğünde Deprem

Ardahan Göle ilçesinde 27 Eylül 2022 Salı akşamı saat 17.08’de 5,3 büyüklüğünde meydana gelen ve …

Bir cevap yazın