Harun Yıldırım: Birlik ve Beraberlikle Güç Doğar

Esenyurt Otogarı Taşıyıcılar Kooperatifi Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Esenyurt Belediyesi Temizlik İşleri Genel Koordinatörü Harun Yıldırım, Serhat Yaşam Dergisine Esenyurt Belediyesi, STK’lar ve Memleketi için önemli açıklamalarda bulundu.

Serhat Yaşam: Harun Yıldırım kimdir? Kendinizden bize bahsedermisiniz?

Harun Yıldırım: Ardahan Göle Arpaşen köyünde 1971 tarihinde doğdum. İkokulu Arpaşen Köy okulunda bitirdim. Ortaokul ve Lise 1.sınıfı Göle 100.yıl Lisesinde daha sonra 1989 yılında İstanbul Esenyurt’ta yerleşip Liseyi, Esenyurt Lisesinde bitirip mezun oldum. Evli 4 çocuk babasıyım.

1994 tarihinden itibaren Taşımacılık sektöründe ticari faliyetlere başladım. 2002 tarihinde Esenyurt Şöförleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanlığ görevinde bulundum. 2007 tarihinde sınırlı sorumlu 142 nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan yardımcılığı görevi, 2015 tarihinde sınırlı sorumlu Esenyurt Nakliyeciler Kooperatifi kurucu Başkanlığı 1.2.3.4. dönem seçilerek görev yaptım. 2017 tarihinde Ardahan Göle Arpaşen Kültür Evi Dernek Başkanlığı, 2019 Ardahan Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkan yardımcılığı, 2019 Esenyurt Otogarı Taşıyıcılar Kooperatifi kurucu Başkanlığı ve Esenyurt Belediyesi Temizlik İşleri Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

Serhat Yaşam: Esenyurt Belediyesi için yaptığınız çalışmalar hakkında bize bilgi verirmisiniz?

Harun Yıldırım: Esenyurt Belediyesi’ne hemşehrimiz sayın Kemal Deniz Bozkurt’un döneminde birlikte çeşitli siyasi çalıştaylar yaparak destek verip bölge insanlarımızın Esenyurt’ta yoğun olmaları nedeniyle yönetilen değil yöneten sıloganıyla seçilmesi için destek sunduk. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Esenyurt için hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğine inananlardan biriyim. Esenyurt Belediyesi Temizlik İşleri Genel Koordinatörü olarak, Esenyurt’ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza eşit ve hızlı şekilde hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz.

Serhat Yaşam: Esenyurt ilçesinin potansiyelini nasıl görüyorsunuz?

Harun Yıldırım: Esenyurt İstanbul’un en büyük ilçesidir.Türkiye genelinde 57 İl nüfusundan daha fazla büyük bir milyon iki yüz bin nüfüsu olan büyük bir ilçe olarak öne çıkıyor. Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt öncülüğünde tüm imkanlarımızla huzur içinde yaşanabilir bir kent olarak İstanbul’un parlayan yıldızı yapmak istiyoruz.

Serhat Yaşam: İstanbul’da faliyet gösteren Ardahan Derneklerinin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Harun Yıldırım: Ardahan Derneklerinin hemşehrilerimizi bir arada gelenek ve göreneklerimizi kültürümüzü yaşatmaları, değerlerimize sahip çıkmaları önemli toplum olarak kurumlarımıza, siyasetçilerimize, basında görev yapan gaztecilerimize öğrencilerimize sahip çıkmalıyız. Unutmayalım ki hayat paylaştıkça güzeldir birlik ve beraberlikle güç doğar.

Serhat Yaşam: Memleketiniz Göle ilçesinin gelişmesi için ne yapılabilir? Önerileriniz nelerdir?

Harun Yıldırım: Doğup büydüğümüz anavatanımız, özlemimiz şartlar ne olursa olsun şirin havası soğuk iklimi sert insanı, yiğit mert olan güzel Gölemize iş adamlarımızın, siyasetçilerimizin ve Derneklerimizin göçü önlemeleri için çeşitli panel ve çalıştayların olması lazım.Tarımın, Hayvancılığın gelişmesi ve Göle’nin alt yapı sorunlarının bir an önce giderilmesi lazım. Göle hepimiz için baba ocağıdır, sevdamızdır.

Serhat Yaşam: Ülkemizde yaşanan Pandemi süreci için düşünceleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Harun Yıldırım: Ülkemizde ki yaşanan pandemi sürecinde oluşan ekonomik sıkıntılar, yaşanan olumsuzlukların bir an önce ve inşallah bu ilet hastalığında kurtulur. Yaşanan ölüm vakalarında ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizide Pandemi süreci nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır. Sabır ve yardımlaşma ile önce sağlık diyerek hep beraber bu süreci atlatacağımızı düşünüyorum.

Serhat Yaşam: Son olarak eklemek istediğiniz bişey var mı?

Harun Yıldırım: Son olarak bütün hemşehrilerimize Köylülerime ve akrabalarıma sevgi, dostluk, kardeşlik, barış ve huzur içinde yaşamalarını diliyorum.

Göz Atın

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere sürpriz

Dört farklı noktada öğrencilere sıcak yemek hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez gençleri bir …

Bir cevap yazın