İBB, İstanbulluları Plajlarda Sporla Buluşturuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yaz da İstanbulluları plajlarda sporla buluşturuyor. Plajlarda 5 Haziran’dan itibaren haftanın beş günü birçok farklı spor etkinliği düzenleniyor. 9 plajda, 6 branşta yapılan etkinlikler önümüzdeki günlerde 11 plajda devam edecek.

İstanbul’da yaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok noktada devam eden açık alan etkinlikleri, doğa kampı ve spor organizasyonlarıyla renklenirken, plajlar da sporla hareketleniyor. Serinlemek için plajlara gelen vatandaşlar İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor İstanbul tarafından düzenlenen spor etkinlikleriyle keyifli anlar yaşıyor.

Spor etkinlikleri, alan kurulumları İBB İşletmeler Müdürlüğü tarafından yapılan plajlarda gerçekleştiriliyor. 5 Haziran’da başlayan etkinlikler Arnavutköy’deki Karaburun ve Yeniköy plajları, Bakırköy Florya L Motel Plajı ve Güneş Plajı, Çatalca Yalıköy Plajı, Sarıyer Kısırkaya ve Caddebostan (1-2-3)  plajlarında yapılıyor.

Pazartesi ve salı günleri hariç haftanın beş günü 11.00 ve 18.00 saatleri düzenlenen etkinlikler kapsamında; plaj voleybolu, plaj futbolu, plaj tenisi, futbol ayak tenisi, koordinasyon parkuru etkinlikleri ve badminton etkinlikleri yapılıyor. Plajlardaki etkinliklere katılan çocukları spora teşvik etmek amacıyla gün boyu; plaj kova seti, oyuncak, voleybol-futbol antrenman topları ve badminton setleri hediye ediliyor.

Yaz boyunca spor etkinliklerinin yapılacağı plaj sayısı 11’e çıkacak ve İBB’nin plaj spor etkinlikleri 15 Eylül’e kadar devam edecek.

Göz Atın

İmamoğlu: İstanbul’u spor kenti haline getirmek istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 20 farklı branşta faaliyet gösteren toplam 1.100 spor kulübüne malzeme dağıtımına …

Bir cevap yazın