Iğdır Tuzluca’da SERKA desteğiyle robotik kodlama sınıfı açıldı

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) desteğiyle hayata geçirilen “Tuzluca Mucidini Arıyor” projesi kapsamında hazırlanan robotik kodlama sınıfı törenle hizmete açıldı.

Serhat Kalkınma Ajansı’nın Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı-5 kapsamında destek verdiği ve Iğdır Tuzluca’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen “Tuzluca Mucidini Arıyor” isimli proje düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine açıldı. Açılış programına, Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Iğdır Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner, Iğdır İlçe Milli Eğitim Müdürü Ozan Malkoç, Iğdır Tuzluca İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Ulutaş ile kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler katıldı. Kurdele kesiminden sonra bilgi işlem öğretmeni, atölyenin tanıtımını yaptı ve kullanımı hakkında bilgi verdi. “Tuzluca Mucidini Arıyor” projesiyle, yenilikçi eğitim modelleri arasında yer alan STEM yaklaşımını temel alan robotik kodlama eğitiminin uygulanması ve özellikle çocuk ve gençlerin analitik düşünme ve problem çözme kabiliyetlerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Öğrencilerin kodlama ve algoritma mantığını kavramasını sağlamak, öğrencilerin eleştirel düşünme, yaratıcılık, takım çalışması, iletişim becerilerini arttırmak projenin önemli amaçları arasında yer alıyor. Projeyle, bir taraftan çocuklara robotik kodlama eğitimi verilecek, öte yandan çocukların akademik başarılarının yanında, sosyal hayata uyumlarını ve yaşamsal becerilerini yenilikçi uygulamalar ile geliştirmeleri sağlanacak.

Göz Atın

Katılımcı Kentler Projesi Maltepe’de hayata geçiyor

Kamusal alanda iklim odaklı diyalog ortamları yaratmayı hedefleyen Katılımcı Kentler Projesi’nin ilk toplantısı İstanbul Maltepe …