Kars Atıksu Arıtma Tesisi Projesi İçin Toplantı Yapıldı

Devlet Su İşleri 24 Bölge Müdürlüğü tarafından Kars ilinde 175 Milyon Lira değerinde Atıksu Arıtma Tesisi projesi için basın toplantısı yapıldı.

Kars Çayında incelemelerde bulunan AK Parti Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN ve Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus KILIÇ, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer YAĞCI ve AK Parti Kars İl Başkanı Adem ÇALKIN’ın da katıldığı programda 24. Bölge Müdürü Şükrü BAYSAL Kars Atıksu Arıtma Tesisi projesi hakkında basın mensuplarıyla açık hava toplantısı gerçekleştirildi.

İş kapsamında; Kars Atıksu Toplama ve Arıtma Tesisiyle günlük arıtma kapasitesi 50.000 m³ olan tesis ile 2050 yılına kadar ihtiyacı olan Kars İli atık sularının arıtılması sağlanacaktır. Kars Atıksu Arıtma Tesisi ve Kolektör Hatları Yapımı işine ait proje çalışmaları tamamlanarak Yatırım Programına alınmıştır. İhale izni istenmiş olup ihale izni verilince ihalesi DSİ Genel Müdürlüğü Atıksu Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak.

Göz Atın

Katılımcı Kentler Projesi Maltepe’de hayata geçiyor

Kamusal alanda iklim odaklı diyalog ortamları yaratmayı hedefleyen Katılımcı Kentler Projesi’nin ilk toplantısı İstanbul Maltepe …

Bir cevap yazın