Kars Belediyesi “KarsBel” markası ile yöresel ürünler satıyor

Kars Belediyesi 2019 yılında faaliyete geçirdiği “KarsBel” markası altında Kentin yöresel ürünleri yerel üreticilerden ve kadınlardan temin ederek satışa sunuyor.

Kars Belediyesi Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, 2019 yılı içinde Belediye iştirak şirketi olan KarsBel şirketi aracılığıyla il merkezi ve ilçelere bağlı köylerde yöresel üreticilik yapan vatandaşlardan temin ettiği ürünleri şirket bünyesinde oluşturdukları dükkan ve internet satış kanallarıyla kooperatifler başta olmak üzere Türkiye’nin her tarafına ulaştırıyor. Eş Başkanlar, kuruma ait arazi ve alanlarda da yöresel üretimi arttırmak ve yeniden hayata geçirmek için kazcılık, ata buğday kavılca ekimi, sebze bostanları, süt ürünleri üretici destekleme çalışmalarına devam ediyor.

Yöresel ürünleri ve kültürel miraslarıyla her daim ilgi çeken Kars’ta kentin adıyla bütünleşmiş duruma gelen süt ve süt ürünlerinin yanında bal, meyve kurusu, pekmez, erişte vb. ürünleri üreten özellikle köylü kadın üreticilerden temin edilen ürünler ayrıca yine 2019 yılında kurulmasına aracı olunan ve desteklenen Belediye Çalışanları Tüketim Kooperatifi, Serhat Doğal Kafkas Ürünleri Üretim Kooperatifleri başta olmak üzere Türkiye’deki bir çok kooperatife de gönderiliyor.

Geçmiş aylarda yaptıkları basın toplantısında yürütülen faaliyetle ilgili açıklamada bulunan Kars Belediye Eş Başkanları Bilgen ve Alaca, Şehirdeki esnaf ve üretici ile bir rekabet ortamı oluşması için değil; Kentin marka değerlerinin Ülke genelinde daha ulaşılabilir olmasını ve kadın üreticiler başta olmak üzere yerel ürünlerin bozulmamış haliyle ilçe ve köylerden alınarak destek çalışması gayesiyle yürüttüklerini belirtmişti.

 

Sipariş ve bilgi için Facebook, Twitter: @karsbelyoresel
WhatsApp/Telefon: 0539 775 20 83

Göz Atın

İstanbul’da 3,5 Milyona Hizmet Edecek Metroya Onay Yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Milyonlarca vatandaşın kullanacağı İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü metrosunun yapımını kimse engelleyemeyecek. Projeler …

Bir cevap yazın