Kars Belediyesi’ne Destek İçin Ankara’da Ziyaretlerde Bulundular

Kısa süre önce HDP’li Kars Belediye Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Kars Belediye Başkanlığına kayum atanan Kars Valisi ve Ak Partili Kars Milletvekileri Kars Belediyesi yatırımlarına destek için Ankara’da Bakanları ziyaret ettiler.

KARS BELEDİYESİ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, AK Parti Kars Milletvekili ve 65. hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof.Dr. Yunus Kılıç ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Kars’taki yatırımlar için destek istediler.

Ankara’daki ziyaretleri kapsamında; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü ziyaret eden Kars heyeti, Kars’ın yol, su, kanalizasyon gibi alt yapı projeleri ile arıtma, katı atık tesisi, kentsel dönüşüm projeleri ve ihtiyaç duyulan araç, gereç, teçhizat için Bakan Kurum ve diğer bürokratlardan destek istediler.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve diğer bürokratlar, Kars heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Anadolu’nun kadim şehirlerinden olan serhat şehir Kars’a yakışır hizmetler yapılabilmesi için devletin her türlü imkânının seferber edileceğini belirterek, ihtiyaç duyulan desteklerin kısa sürede Kars’a ulaştırılacağını söylediler.

Kars heyeti, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ettiler. Ziyarette; Kars’ta yürütülmekte olan projeler istişare edildi.

Göz Atın

İstanbul’un Skuter Eylem Planının Detayları

Skuter (Scooter) kullanımına standart geliyor. Gelişi güzel parkların önüne geçilecek. Hız sınırıyla birlikte, eğitim şartı …

Bir cevap yazın