Kars Genç Kızlar Kros Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Kars Belediyesi Genç Kızlar Kros Takımı, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi Finalinde takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.
Iğdır ve Erzurum’da düzenlenen çeyrek ve yarı final mücadelelerinde takım halinde şampiyon olarak Bölgesel Kros Ligi Finallerine katılmaya hak kazanan Kars Belediyesi Genç Kızlar Kros Takımı, 18 yaş altı kategoride takım halinde Türkiye Şampiyonluğunu kazanırken sporcu Berfin Gümüş’te ferdi olarak Türkiye 2’ncisi olma başarısını gösterdi.
Bölgesel Kros Ligi Finalinde Şampiyonluk Kupasını kazanarak Gazi Kars’ımızı bir kez daha gururlandıran sporcular; Berfin Gümüş, Berivan Topuz, Yağmur Avunçli, Meryem Levent ve antrenörlerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
17 Aralık 2022 tarihinde Sakarya’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi Finali; 81 il ve ilçelerde düzenlenen müsabakaların ardından bölgesel eleme müsabakalarını başarıyla geçerek finale kalmaya hak kazanan 41 ilden 593 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Göz Atın

Ardahan Kurtuluş Yıldönümü Ankara’da Kutlanacak

Merkezi Ankara Çankaya’da bulunan ve Başkanlığını Yücel Aktaş’ın yaptığı Ankara Ardahan İl Derneği, Ardahan ilinin …