Levent Nayki; Okullar Her Şart ve Koşulda Sokaktan Daha Güvenlidir

Sancaktepe Kavram Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Levent Nayki, Serhat Yaşam Dergisine önemli açıklamalarda bulundu.

Serhat Yaşam: Merhaba Levent Bey;Hem Eğitimci hem de İş Adamı kimliğinizle isminden oldukça fazla söz ettiren biri olarak sizi yakından tanımak isteyenler için kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Levent NAYKİ: Her şeyden önce yenilenmenin gücüne inanan ve yaptığım her işte çağın gereklerini yerine getirmeye çalışan, insani değerleri ön planda tutan bir eğitim girişimcisiyim. Aynı zamanda her şey bir yana ben mesleğine aşık bir öğretmenim. Üniversite mezuniyetim itibari ile eğitim sektöründe çeşitli yatırımlar yaptım. Ayrıca ülkemizin geleceği, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hem bir iş adamı olarak hem de bir eğitimci olarak her zaman sorumluluklar aldım almaya da devam ediyorum. 20 yaşında öğretmenliğe başladığım günden bugüne kadar eğitime tutkuyla bağlı birisiyim ve başarı hikâyesi olan bir eğitimciyim. Aziz Sancar ‘‘ Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum, bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum’’ der bu söz tam olarak benim yaşam felsefem. Ben emeğin çalışmanın gücüne inanan birisiyim emeğin ve sistemli çalışmanın karşısında hiçbir engelin duramayacağını düşünüyorum ve buna tüm benliğimle inanıyorum. Daha güzel yarınlar için daha çok çalışmamız gerekiyor.

Serhat Yaşam: Sancaktepe de bir Özel Okulunuz birde Kurs Merkeziniz var ve bu bölgede eğitim konusunda oldukça güçlü olduğunuzu görüyoruz. Sizi bu bölgede bu kadar başarılı kılan nedir?

Levent NAYKİ: Başarı kavramı aslından sizin vizyonlarınız doğrultusunda hayattan neler beklediğinle alakalı nicel ve nitel unsurların bir bütünü. Bu nedenle de bir eğitim kurumunda başarı eğitimci kadrosunun sürekliliğinden üst yönetimin iletişim kalitesine, kurumsal değerlerinizden öğrenci sayınıza, sınav sonuçlarından velilerinizin size sağladığı geri bildirimleri yorumlama biçiminize hepsi başarınıza değer katıyor. Ben Levent Nayki olarak odağı tek nokta olan bir başarı anlayışı yerine daha kapsamlı bir başarı anlayışından yanayım ve bunu kurumlarımızda bir kültür haline getirmiş durumdayız. Sancaktepe Kavram Eğitim Kurumları olarak başarımızın sırrını şu 5 kelime ile özetleyebilirim “ Tutku, Güven, Disiplin, İnovasyon ve Erdem”

Serhat Yaşam: Türkiye’de özel okul sektörünün gelişimi hakkında değerlendirmeleriniz nelerdir? Bu sektörün gelişimi için önerilerinizi alabilir miyiz?

Levent NAYKİ: Öncelikle eğitimi önemseyen, eğitime gönül veren ve eğitim için kalbi çarpan tüm meslektaşlarıma büyük saygım var. Tabii ki geçmiş yıllara kıyasla günümüzde özel okul oranının ciddi bir artış gösterdiğini görüyoruz bu artış öğrencilere eğitim alabilme eğitimden faydalanabilme noktasında hatrı sayılır bir kolaylık sağlamakla birlikte eğitimin niteliğini de arttırmış durumda ama özel okullardaki bu büyümenin kontrollü ve profesyonel standartlarda olması gerekmektedir. İstanbul genelinde ve Anadolu’nun birçok ilindeki eğitim kurumuyla da diyalog halindeyim. Sonuç itibari ile hep birlikte ülkemiz için kıymetli bir sorumluluğun paydaşlarıyız. Özel okullar ve markalar arası iş birliği yapılmasını, ortak akla önem verilmesini fazlasıyla önemsiyorum. Şahsım olarak her zaman birlikte hareket etmeye deneyimlerimi paylaşmaya hazırım. Tüm eğitim kurumlarına ve Türkiye’nin her noktasındaki öğrencilerimize ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Serhat Yaşam: Malum dünya genelinde bir Pandemi söz konusu siz pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerinizi nasıl yürütüyorsunuz?

Levent NAYKİ: 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı maalesef koronavirus pandemisinin gölgesinde başladı. Normalleşme sürecinin hazıran ayından itibaren başlaması ile öğretmen öğrenci ve veliler örgün eğitime başlamak için çok isteklilerdi. Bizlerde Sancaktepe Kavram Eğitim Kurumları olarak tüm hijyen (maske, mesafe, temizlik) tedbirlerimizi en üst düzeyde alarak Agustos ayından itibaren Eğitim öğretim faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam ettik. Şuana kadar sıkıntısız ve verimliliğin üst düzeyde olduğu derslerimize bakanlığımızın izin verdiği sınıflarda dileyen öğrenciler yüz yüze dileyen öğrencilerimiz ise eş zamanlı olarak evlerinden online olarak katılabiliyor. Bu noktada bizlerden desteklerini esirgemeyen ve süreci birlikte yürüttüğümüz bütün çalışanlarımıza, değerli veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Son olarak şunu belirtmek isterim ki okullarımızın birçoğu örgün eğitime hazır durumda. Uzaktan eğitim bizler için tek alternatif gibi düşünülmemeli. Hibrit eğitim modeli dediğimiz hem uzaktan hem yüz yüze eğitim modelini bu dönemde doğru bir şekilde uygulayabilirsek gelecek nesiller açısından çok faydalı bir iş yapmış oluruz. Okullar her şart ve koşulda sokaktan daha güvenlidir. Unutmayalım ki okulların kapısını kapatırsak cehaletin kapılarını açmış oluruz.

Serhat Yaşam: İstanbul’da ve Anadolu’nun bazı illerinde eğitim kurumları açma fikriniz olduğunu biliyoruz bu konuyla alakalı biraz detaylı bilgi alabilir miyiz? Ayrıca memleketinizde de bir eğitim kurumu açmak gibi bir projeniz var mı?

Levent NAYKİ: İkinci sorunuzdan başlayayım tabi ki memleketim olan Karsta bir eğitim kurumu açma fikrim var ve bu fikir böyle yeni gelişen bir fikir de değil öğretmen olmaya karar verdiğim günden buyana aklımda var olan hayalini kurmaktan keyif aldığım bir fikir. Kars olması şart değil serhat bölgesinin herhangi bir ili de olabilir ama önceliğim tabi ki Kars olması yönünde. İkinci sorunuza gelecek olursam şuan halihazırda Sancaktepe’de bir okulumuz ve birde kurs merkezimiz var Aralık 2019 tarihi itibari ile İstanbul’un 5 ilçesinde ve Ankara’da birer kurs merkezi ayrıca az önce bahsettiğim gibi doğup büyüdüğüm şehir çocukluğumun, anılarımın, hatıralarımın şehri olan Kars’ta bir okul açma fikriyle bir yola çıktık ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirus pandemisi nedeniyle bu planlarımızı bir süre askıya almak durumunda kaldık. Fakat zannediyorum ki 2021 yılının Mart ayı itibari ile kademeli olarak bu planlarımızı gerçekleştirme yolunda adımlar atacağız.

Göz Atın

İstanbul’un Skuter Eylem Planının Detayları

Skuter (Scooter) kullanımına standart geliyor. Gelişi güzel parkların önüne geçilecek. Hız sınırıyla birlikte, eğitim şartı …

Bir cevap yazın