Orhan Atalay Ardahan Heyeti ile Birlikte Bakanları Ziyaret Etti

Ankara’da yapılan Ardahan Tanıtım günleri etkinliği için gelen yerel yöneticiler AK Parti Orhan Atalay ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ettiler.

Ardahan’da süren ve ihtiyaç duyulan yatırımlar konusunda destek istemek için Ankara’ya giden Ak Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç ve beraberindekiler 3 bakanla görüştü.

İl olarak İl Başkanı Kaan Koç, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette, Ardahan organize sanayii bölgesini farklı değerlendirilerek, yeni organize sanayii bölgesi belirlenmesi, Küçük sanayi sitelerinin ihtiyaçları, DAP destekli meraların ıslahı, yayla yolları ve yetiştiriciler için desteklemeler ile ilgili talepleri bakana ilettiler.

Ardından, AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette de, Doğu Ekspres Treni’nin son durağının Ardahan olması ilgili taleplerini sundular.

Son olarak AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Vali Hüseyin Öner, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu ve Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret ettiler.

Bakan Ersoy’u ziyarette, Hasan Sabri Paşa Kışlasının şehrimize millet bahçesi olarak kazandırılması, Sulakyurt Köyü kanalizasyon çalışmalarının başlaması, İl Özel İdaresine Belediyeler Birliğince ilçelerin kullanımı için 3 adet sımitreyler dorse hibesi, Çıldır, Posof, Göle, Köprülü Belediyelerine ciddi miktarda hibe ödenek sağlanması, Göle Millet Bahçesi yapımı için ödenek sağlanması konusunda taleplerini sundular

Ak Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç görüşmelerin çok verimli geçtiğini dile getirerek, “Ziyaretlerimizde ilimizle ilgili bakanlarımıza bilgi verdik.  İldeki acil ihtiyaçları kendilerine aktardık. Kendileri ise bakanlıkları vasıtası ile  Ardahan gereken yardımları yapacaklarını dile getirdiler. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize ve Sayın Bakanlarımıza Ardahan’ımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklama şöyle:
Valimiz, İl Başkanımız ve belediye başkanlarımızla birlikte kendisini ziyaret ettiğimiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn Murat Kurum’dan;
1- Ardahan Merkez’de bulunan Hasan Sabri Paşa Kışlası’nın Millet Bahçesine dönüştürülmesi,
2- Merkez Sulakyurt Köyü’müzün kanalizasyon sorununun giderilmesi,
3- Köy ve ilçelerimiz dahil Ardahan’daki tüm katı atıkların Katı Atık Merkezi’ne taşıyacak araçlar,
4- Belediyelerimizin çeşitli projeler için ihtiyaç duydukları destek gibi birçok talepte bulunduk.
Taleplerimizin çoğunu karşılayan Sn Bakanımıza şahsım ve Ardahan adına teşekkür ediyorum.
Küçük ama Güzel Memleketime hayırlı olsun.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …

Bir cevap yazın