2. El Araba Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 2020 yılı başından itibaren dünya genelinde birçok otomotiv üreticisinin üretimi yavaşlatması, Türkiye’de sıfır araç pazarında yeşanan yeni araç sıkıntısı yanı sıra ikinci el otomobil piyasasınında fiyatların artmasına sebep olmuştu.

Covid-19 salgını nedeniyle toplu taşımadan kaçınmak isteyen yurttaşlar, otomobil satın almaya yöneldi. Dünya genelinde fabrikaların sıfır araç üretimini düşürmesiyle ikinci el araçlara talep arttı. Talep artışıyla fiyatlar da yükselmişti. Fakat normalleşmeye fabrikaların yeniden üretime geçmesi, otomobil firmalarının yaptığı kampanyalarla fiyatlardaki düşüş devam ediyor.

2020 yılına, fiyat artışlarıyla damga vuran 2. el otomobil pazarında fiyatlar geriliyor. Fiyatlardaki bu değişimi etkileyen başta sıfır araçların yeterince piyasada yer alması, pandemi nedeniyle iş yerleri kapalı olan esnafın araçlara olan taleplerin azalması ve ellerindeki araçları satışa çıkarmaları, döviz kuru, aşılama, karantina dönemleri, tüketici ihtiyaçlarındaki önceliklerin değişimi gibi çok sayıda faktör var. ikinci el Otomobil satışı yapan galeri sahipleri 2021 yılı ilk çeyreğinde otomobil fiyatlarında düşüşün devam edeceği, yaz aylarında ise ikinci el otomobil fiyatlarında artış olabileceğini belirtiyorlar.

Göz Atın

Çekmeköy’de Alemdağ Kent Meydanı Açılışı Yapıldı

İstanbul Çekmeköy İlçesinde artırılmış dinlenme ve yeşil alanları, engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun şekilde düzenlenmiş yapısı …

Bir cevap yazın