İstanbul Otogarında Pandemi Yoğunluğu

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar süren olan tam kapanma sonrası, İstanbul’dan memleketlerine gitmek isteyenler tarafından yaşanan yoğunluk devam ediyor.

İstanbul Esenlerde bulunan Şehirlerarası Otobüs Otogarında sabahın erken saatlerinden itibaren memleketine gitmek isteyen ile dolup taşıyor. Talepleri karşılamaktan yetersiz kalan otobüs firmaları ek seferler düzenleseler de yoğunluğun önüne geçemiyorlar.

Koronavirüs (covid-19) pandemi süreci nedeniyle İstanbul’dan Anadolu’ya gitmek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Özelikle her yıl ilkbahar ve yaz aylarında büyükşehirlerden Anadolu’ya yolcu yoğunluğu yaşanıyordu. Ancak pandemi nedeniyle bu yıl bu göç trafiğinden oldukça fazla bir artış olduğu gözlemlendi. Bu yıl insanlar memleketlerine gitmek için adeta kuyruğa girmiş durumdalar. Otobüs firmalarında yer bulmak için interneten rezervasyon yapamayınca soluğu Otobüs firmaların yazıhanelerine gelmekten buldu . Kısıtlama tedbirleri çerçevesinde Otobüs firmaları iki koltuğa tek yolcu uygulamasına geçildiği için kapasitenin yalnızca yarısını kullanabiliyorlar. Bu nedenle talepleri karşılamak için otobüs firmaları ek seferlere başladılar.

Göz Atın

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere sürpriz

Dört farklı noktada öğrencilere sıcak yemek hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez gençleri bir …

Bir cevap yazın