Kars’ta Kadın Dayanışma Merkezi kuruldu

Kars’taki kadınlara psikolojik, sosyal ve hukuksal destek sağlamak üzere Kars Belediyesi tarafından Kadın Dayanışma Merkezi kuruldu.

Kars Belediyesi merkez Karadağ caddesi üzerindeki ana hizmet binasında kurduğu Kadın Dayanışma Merkezi açılışına; HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ve Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve hukuksal destek sağlamak için avukatın çalışıp destek vereceği merkezde özellikle aile içi şiddete maruz kalan kadınlar ve çocuklar için çalışmalar yürütülecek.
2019 yerel seçimleri sonunda göreve gelen Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın kurduğu Kadın ve Aile Müdürlüğü altında hizmet verecek olan merkezde; destek verilen kadın ve çocuklar için de ayrıca durum takibi yapmak adına veritabanı da oluşturulacak.

Göz Atın

İstanbul’un Skuter Eylem Planının Detayları

Skuter (Scooter) kullanımına standart geliyor. Gelişi güzel parkların önüne geçilecek. Hız sınırıyla birlikte, eğitim şartı …

Bir cevap yazın