Kars’ta Toplumsal Dayanışma Mağazası Açıldı

Kars Belediyesi olarak, şehirde dayanışma kültürünü sağlamak ve bu kültürün kurumsal biçimde yürütmek amacıyla “Toplumsal Dayanışma Mağazası”nı hizmete açtık.

Kars Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasının açılışına, Kars Belediye Eşbaşkanlarımız Ayhan Bilgen, Şevin Alaca ile birlikte Başkan Yardımcımız Muazzez Çağrıtekinci ve Meclis Üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Belediye personelininde katıldığı açılışın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Belediye Eşbaşkanı Alaca, dayanışma mağazasını açmaktaki amacın, şehirdeki yardımlaşmanın sürekliliğine vesile olmak adına olduğunu söyledi.

Dayanışma mağazalarının birçok şehirde belediyeler tarafından oluşturulduğunu da belirten Alaca, “Dayanışma mağazasına yardım gönderecek ve getirecek olan vatandaşların, kullanılmış ikinci el kıyafet ve ayakkabı ile birlikte yeni olanlarla da kampanyayı desteklemeleri rica ediyoruz. Kars’tan ve Kars dışından çok sayıda vatandaşımız mağazamıza destek vermek istiyorlar. Bizlerde çok gecikmeden Bayram arifesinde açılışı yapmak istedik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın giyim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu dayanışma mağazamızdan faydalanmalarına vesile olacağız. Kıyafet ve ayakkabının yanı sıra ilerleyen zamanlarda çocuklarımız için kırtasiye malzemesi desteği de kabul edeceğiz. İkinci el giyim malzemesi de kabul ediyoruz. Ancak yeni olursa daha mutlu olacağız. Zaten dayanışmanın en önemli ayağı birlikteliktir. Pandemi sürecide bu dayanışmaya vesile oldu. Emeği geçen ve destek verecek herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Eşbaşkan Alaca açıklamasında ayrıca, duyarlılık ve dayanışma oluşması adına açılışı yapılan mağazaya, özellikle yeni ve kullanılmamış giysi ve ayakkabı gönderecek olan vatandaşların Belediye Hizmet Binası altındaki Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne ulaştırabileceklerini de belirtti.

Göz Atın

Ardahan Göle İlçesinde 5.3 Büyüklüğünde Deprem

Ardahan Göle ilçesinde 27 Eylül 2022 Salı akşamı saat 17.08’de 5,3 büyüklüğünde meydana gelen ve …

Bir cevap yazın