Kartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi

Kartal Belediyesi, Bayram Demirkol Parkı’nda iki gün süren ‘Şiir Hayattır’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Açık havada düzenlenen etkinliğe şiirin ve sanat dünyasının usta kalemleri konuk olarak katıldı.

Pandemi nedeniyle Kartal Belediyesi Bayram Demirkol Parkı’nda açık havada gerçekleştirilen ve iki gün süren etkinlikte katılımcılar, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yerlerini aldı. Parkın girişinde ateş ölçümü yapılırken, alana yerleştirilen dezenfekte üniteleri ile etkinliğe gelen kısıtlı sayıda katılımcının kurallara uyması sağlandı.

Şair, yazar ve eğitimci Niyazi Yaşar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe yazın dünyasının önemli isimleri katıldı. Şiir Hayattır etkinliğinde ilk günün konukları W. Bahadır Bayrıl, Hilal Karahan, Ali Rıza Gelirli, İsmail Biçer, İsmet Yalçın, Gülser Han, Metin Kaya, Olcay Kasımoğlu, Ata Yiğiz, Taner Sezgin, Sevilay Özyürek, Nevin Ekmekçioğlu, Seher Zerrin Aktaş oldu.

Edebiyatseverler için kitaplarını imzalayan şair ve yazarlar, sırayla kürsüye çıkarak şiir okuyup, konuşma yaptı. Etkinlik sırasında şair ve çizer Hüseyin Aslan da edebiyat tutkunlarının karikatürlerini çizerek, kendilerine hediye etti. Etkinliğin ikinci gününde de usta isimler edebiyatseverler ile bir araya geldi. Dilruba Nuray Erenler, Hakkı Zariç, Durmuş Türker, Hayrettin Erenler, Hüseyin Aslan, Hüseyin Fidan, Raif Zor, Osman Ünal, Ömer Lütfü Demircan, Ayser Bektaş, Dilek Uyar, Zeynel Kaya sevenleri ile buluşan isimler oldu.

Kitap imzalama programının ardından şair ve yazarlar, sırayla kürsüye çıkarak şiir okuyup, konuşma gerçekleştirdi. Etkinlik sırasında şair ve çizer Hüseyin Aslan da edebiyat tutkunlarının karikatürlerini çizerek, kendilerine hediye etti.

Etkinliğin sonunda şair ve yazarlara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına çiçek takdiminde bulunuldu.

Göz Atın

Kars Belediyesi İftar Çadırına Yoğun İlgi

Kars Belediyesi tarafından Ramazan Ayında Evliya Cami Bahçesine kurulan iftar çadırına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. …

Bir cevap yazın